Perfumy – nietrafiony prezent. Co robić?

Przyjemnie jest być obdarowywanym, jak i dawać innym prezenty. Jednak zdarza się, że nie trafiamy z podarkiem oraz sami otrzymujemy coś, co nas nie zachwyca. Perfumy są jedną z tych rzeczy, które bywają najbardziej problematyczne. Nie tak łatwo jest trafić w gust kogoś, kogo nawet bardzo dobrze się zna. Otrzymując podarek w postaci flakonu perfum często pozostajemy ze sporym problemem – co z nim zrobić? Oczywiście nie musimy na siłę spryskiwać się aromatem, który nam się nie podoba. Znaleźliśmy kilka praktycznych pomysłów na poradzenie sobie z tą sytuacją, zatem podsuwamy kilka z nich.

Odsprzedaj

Portale aukcyjne, dedykowane fora i grupy na portalach społecznościowych wypełnione są po brzegi nieudanymi prezentami wystawionymi na sprzedaż. Pozbywając się w ten sposób rzeczy, która nie przypadła Ci do gustu odzyskujesz pieniądze, które przeznaczył na nie darczyńca i w zamian za to możesz kupić sobie coś, co już na pewno Ci się spodoba.

Przekaż komuś

Jeżeli nie chce Ci się zajmować odsprzedawaniem prezentu, możesz po prostu oddać go komuś innemu. Istnieje duża szansa na to, że zapach, który Tobie się nie spodobał, zachwyci z kolei Twoją koleżankę, albo mamę. W ten sposób perfumy się nie zmarnują, a ktoś bliski przy okazji z nich skorzysta.

perfumy

A może wazonik?

Jeżeli zapach nie należy do tych bajecznie drogich i nie jest Ci szkoda go wylać, po prostu wypsikaj, albo wylej zawartość, a z butelki zrób na przykład wazonik. Flakoniki nierzadko same w sobie pełnią funkcje dekoracyjne, dlatego jest dobry sposób na domowe Do It Yourself. Inny sposób to pozbycie się zawartości i wlanie do środka czegoś innego, na przykład wody.

Wykorzystaj do dekoracji!

Jeżeli boisz się, że darczyńca może zauważyć, że flakonik zaskakująco szybko się opróżnił, lub nie służy Ci tak, jak powinien i będzie mu z tego powodu przykro, możesz wybrać inne rozwiązanie. Flakon wykorzystaj jako element kompozycji dekoracyjnej w mieszkaniu. Jeżeli preferujesz styl glamour i elegancji, raczej nie będziesz mieć z tym problemu. Z zawartości nie musisz korzystać, po prostu poczekaj aż sama się z czasem zepsuje, co nastąpi dość szybko, jeśli będziesz trzymać flakon w ciepłym, nasłonecznionym miejscu.

Zwróć

Jeżeli masz dobre, bliskie relacje z osobą, która obdarowała Cię zapachem, który Ci się nie podoba – po prostu jej o tym powiedz. Jeżeli flakon został kupiony przez internet można go zwrócić do sklepu. Ustawa o Prawach konsumenta przewiduje taką możliwość, dlatego warto jak najszybciej z niej skorzystać. Oczywiście w przypadku, gdy otwarcie opakowania narusza jego strukturę, nie będzie takiej możliwości. Jednak gdy jest to przykładowo odlewka perfum i nie była ona zapakowana w zaklejoną folię, produkt prawo od odstąpienia umowy nie będzie wyłączone.

Jaki widać, otrzymując perfumy, które nie trafiają w nasz gust, mamy szansę poradzić sobie z tą sytuacją na kilka sposobów. W ostateczności, jeżeli jest to tani flakon z zawartością naprawdę niskiej jakości, możemy go po prostu wyrzucić.