Jak zdobyć próbki perfum (również za darmo)?

Próbka perfum to najlepszy sposób na przetestowanie nowego zapachu na własnej skórze. Gdzie można kupić i jak można zdobyć próbkę za darmo?

Testowanie zapachów na skórze to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy dany zapach nam się podoba czy nie. Inne opcje, takie jak używanie blotterów czy pryskanie zapachów na nakrętkę flakonika — nie dają nam całościowej informacji o kompozycji. W końcu zapach perfum w pełni rozwija się na skórze, a nie na kawałku papieru. Osobiste testowanie perfum w sklepie może być jednak dość uciążliwe. Po pierwsze dlatego, że perfumeria zazwyczaj nie znajduje się kroków od naszego mieszkania, a pod drugie, że podczas jednej wizyty optymalnie możemy przetestować do trzech kompozycji zapachowych. Z tego powodu czasami trudno jest za jednym razem sprawdzić wszystkie zapachy, na jakie mamy ochotę. Nie zawsze na półkach perfumerii znajdują się wszystkie nowości, jakie chcielibyśmy sprawdzić. Jakie jest zatem rozwiązanie tego problemu? Próbki zapachów.

Próbki zapachowe nie kosztują zbyt wiele, a niektóre z nich możemy uzyskać nawet za darmo (o tym poniżej). Dzięki nim możemy sprawdzić jak dane perfumy pachną na skórze, jak długo się na niej utrzymują i sprawdzają w danych warunkach pogodowych.

Gdzie można zaopatrzyć się w próbki perfum?

1. Poprosić o próbki w perfumerii stacjonarnej

Najprostszym sposobem, aby uzyskać bezpłatną próbkę, jest poprosić o nią w perfumerii. Takie perfumerie jak Sephora czy Douglas, a także inne mniejsze sieci zazwyczaj chętnie udostępniają próbki zapachu swojej klientce. Najlepiej o tak, a próbką poprosić przy kasie podczas dokonywania zakupów. Oczywiście trzeba znać umiar, jeżeli chodzi o liczbę zapachów, o jakie prosimy. Raczej 1, 2, a nie 10.

Jedynym minusem tego typu rozwiązania jest to, że będziesz mogła wypróbować zazwyczaj tylko  najnowsze wersje zapachów danej marki lub zapachy, takie które właśnie znajdują się w promocji w sklepie.

Niektóre perfumerie internetowe dodają do zamówienia próbki popularnych zapachów. Próbki są dodawane do zamówienia stałym klientom lub kiedy wysokość zamówienia przekroczy pewien pułap kwotowy. Niekiedy upominki są dodawane z okazji jakiejś specjalnej promocji. Upominki zapachowe w postaci bezpłatnych próbek pojawiają się również w przesyłkach sklepu OdlewkiPerfum.pl.

Testowanie perfum, perfumeria

2. Kup próbki on line

Istnieje sporo perfumerii internetowych, które również posiadają próbki w sprzedaży. W ten sposób jesteś w stanie wypróbować zapach, przed zakupem dużego flakonika.

Niektóre marki niszowe oferują zestawy próbek, dzięki czemu można wypróbować kilka zapachów z ich kolekcji, bez drenowanie kieszeni. Na przykład niszowa marka Juliette Has A Gun, ma w ofercie Juliette Has A Gun Discovery Kit zestaw 8 fiolek 1.7ml w cenie € 10.

3. Wymień odlewane zapachy

To świetny sposób, aby wypróbować zapachy z ekskluzywnych marek niszowych.  Takich, które są trudniej dostępne w sklepach. Takie wymiany zazwyczaj dokonywane są na forach perfumeryjnych. Popularnymi zagranicznymi portalami, gdzie organizowane są wymiany, są m.in. Makeup Alley i Basenotes. Użytkownicy wymieniają się perfumami odlewanymi w fiolkach po kilka mililitrów.

 

pakowanie01

Odlewki perfum ze sklepu OdlewkiPerfum.pl

4. Poszukaj w gazecie

Chociaż większość próbek zapachowych w magazynach jest w postaci stron zapachowych, które są zupełnie bezużyteczne, od czasu do czasu można natknąć się na próbkę  zapachu w fiolce. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy duże  marki organizują wielką premierę zapachu (np. Chanel).

5. Kup odlewki perfum

Kiedy nie można dostać próbki danego zapachu, rozwiązaniem jest zakup odlewki perfum. W sklepie Odlewkiperfum.pl możecie dostać w dobrej cenie odlewki perfum o pojemności od 2 ml. W ten sposób możecie przed zakupem dużego flakonika sprawdzić, czy dany zapach przypadnie wam do gustu.