Jak wybierać i testować perfumy?

Nigdy nie warto kupować zapachów „w ciemno” na podstawie opinii znajomych. Pamiętaj, że to, co podoba się przyjaciółce lub kumplowi niekoniecznie musi podobać się Tobie. Przed zakupem perfum trzeba je koniecznie przetestować. Jak najskuteczniej próbować zapachy?

 

 

Jak przygotować się do testowania?

Najlepiej przed wyjściem do perfumerii zrób wstępną selekcję. Poczytaj opinie w internecie na temat danych perfum np. na stronie wizaz.pl, podpytaj koleżanek, przestudiuj dokładnie nuty zapachowe zawarte w konkretnych perfumach.  Ostatecznie wybierz trzy, maksymalnie 4 zapachy, które chcesz przetestować.

Czy wąchać perfumy bezpośrednio z flakonika?

Absolutnie nie! Kiedy wdychasz otwartą butelkę Twój nos wdycha przede wszystkim alkohol, nuty zapachowe są mniej wyczuwalne. Zapach potrzebuje Twojej skóry, żeby rozkwitnąć. Perfumy reagują z ciepłem ciała, aby stworzyć zapach, który jest unikalny dla Ciebie.

Dkny Donna Karan Be Delicious Edp

9832_250 (1)

Czytaj uważnie skład kompozycji perfum (nuty zapachowe). To ważna informacja przed rozpoczęciem testowania.

Nuty zapachowe:

Nuta głowy: grejpfrut, ogórek, magnolia.
Nuta serca: jabłko, tuberoza, konwalia, róża, fiołek.
Nuta bazy: biała ambra, drewno sandałowe.

Więcej informacji o perfumach

 

 

 

Jakie stężenie zapachu powinno się stosować podczas testowania?

Może Cię to zaskoczy, ale… najlepiej testować zapach w formie lżejszej, czyli w formie wody toaletowej lub wody kolońskiej , ponieważ zapach szybciej „rozwinie się” na skórze.

W jaki sposób należy próbować perfumy?

Nie wąchaj zapachu bezpośrednio z flakonika, ponieważ nic Ci to nie da. Perfumy „budzą się do życia” tylko na Twojej skórze. Nie testuj też zapachu na papierowym pasku. Perfumy są stworzone po to, żeby nosić je na ciele. Papierek może służyć jedynie wstępnej weryfikacji. Kiedy już zdecydujesz i wybierzesz zapach do testów, nałóż kilka kropel perfum lub spryskaj nimi nadgarstek. Poczekaj kilka chwil, aż ulotni się alkohol i poczujesz prawdziwy zapach. Daj czas na to, żeby zapach rozwinął się na skórze. Niech poszczególne nuty zapachowe podziałają na Twoje zmysły.

Jak przetestować kilka zapachów jednocześnie?

Pierwszy zapach zaaplikuj na jeden nadgarstek i odczekaj kilka minut. Nałóż drugi na drugi nadgarstek a trzeci na wewnętrzną stronę stawu łokciowego. Pamiętaj, że za jednym razem możesz przetestować maksymalnie trzy zapachy. W przypadku większej liczby zapachów Twój nos szybko się zmęczy i nie będziesz w stanie wybrać właściwego.

Jeżeli nie chcesz kupować całej butelki perfum kup jej odlewkę (www.odlewkiperfum.pl).

A  jeżeli wszystkie trzy zapachy przypadną Ci do gustu?

Poproś szefa o podwyżkę… Faktycznie ceny perfum czasami mogą zszokować, ale… za luksus się płaci. Dobre perfumy muszą kosztować. Jeżeli nie chcesz kupować całego flakonika, dobrym rozwiązaniem jest kupienie odlewki perfum (2ml, 5ml, 10ml itd.). W ten sposób za cenę jednego zapachu możesz mieć  trzy ulubione.

Powodzenia w testowaniu!

10 komentarze

  1. Zgadzam się w 100% z powyższym wpisem.Mój nos męczy się z samego przebywania w perfumerii 😉 dlatego jeżeli tylko mam możliwość proszę o próbkę interesujących mnie perfum.Nie zawsze jest tak, że to co podobało mi się w perfumerii podoba się w domu.O, tak niekiedy ceny szokują i rozwiązanie z odlewkami jest super. 🙂

  2. Zdarza mi się przez godzinę buszować w perfumerii, bo nawet jeśli jakieś perfumy mają nuty, które niekoniecznie mi się podobają, lubię wiedzieć jak pachną.

  3. Często widzę na półkach w perfumerii poustawiane pojemniki z ziarnami kawy. Niestety to mit, że rozgryzienie ziarenka pomaga zneutralizować wcześniej wąchany zapach 😉 Jeśli nos jest zmęczony natłokiem woni, pomoże mu jedynie dłuższy odpoczynek 😉

  4. W Sephorze kiedyś stała kawa 🙂 Też mam swój sposób i póki co świetnie się sprawdza więc mogę w perfumerii spędzić nieco więcej czasu 😀

  5. Według mnie najgorszy sposób testowania to paseczek papieru – mam wrażenie, że zupełnie zmienia on zapach!

  6. testowanie perfum, psikajac swoje nadgarstki, to dosc znany sposob, skutecznyi jak widze, najodpowiedniejszy. Bardzo duzo osob tak robi i jestem przekonana, ze czesc, nie wie, ze robi to we wlasciwy sposob 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*