Kto ma ochotę na truskawkę?

Truskawka i poziomka to soczyste aromatyczne owoce, które kojarzą nam się nieodzownie z wiosną  i początkiem lata. Chyba każdy lubi  ich smak. Truskawki to dzieciństwo, niewinność i koktajle owocowe. Poziomki to wakacje, spacery leśne i  smaczne desery u babci. A jak jest z ich zapachem?

 

 

 

 

Na początek zła wiadomość dla fanów truskawek  (tych ogrodowych i dzikich).  Zapach tych owoców,  który znajduje się  kompozycjach perfum, nie pochodzi z naturalnego ekstraktu. Aromat truskawek   tworzony jest z syntetycznych substancji zapachowych.

truskawka

Aromat truskawki często pojawia się w perfumach, ale zazwyczaj nie jest nutą dominującą.  Truskawkę  łączy się zazwyczaj  z innymi składnikami kwiatowymi lub owocowymi. Jako zapachy uzupełniające  do truskawki stosuje się  m.in. nuty wanilii, brzoskwini czy szampana. Truskawkę znajdziemy zarówno w stricte owocowych perfumach  jak i propozycjach bardziej wykwintnych, w  których występuje w zestawieniu np. z żywicą i nutami drzewnymi.

Cartier La Panthere Edp

Cartier La Panthere EdpPremiera: 2014r

Nuty zapachowe
Nuta głowy: rabarbar, truskawka, suszone owoce.
Nuta serca: gardenia.
Nuta bazy: piżmo, mech dębowy.

Kup odlewkę perfum

 

 

 

 

 

Truskawki w perfumach dodają aromatowi słodyczy i świeżości. I dlatego kompozycje  z nimi świetnie  nadają się na letnie dni i nie tylko…;)

1446129_36471881Zobacz:

Perfumy z nutami poziomki
Perfumy z nutami truskawki