W świecie zapachów cytrusowych

Zapachy cytrusowe  to jedna z najstarszych kategorii zapachowych. Lekkie, świeże i orzeźwiające. Wykorzystywane przede wszystkich w perfumach  o charakterze sportowym. Kiedy po nie sięgać?

 

 

 

 

 

W przemyśle perfumeryjnym najczęściej stosowane są zapachy: cytryny, grejpfruta, limonki, pomarańczy, bergamotki oraz mandarynki. Obecnie bardzo często łączy się tradycyjne zapachy cytrusowe z tymi bardziej egzotycznymi takimi jak pomelo, kumkwat czy miszpelnik. Cytrusy, jako składniki kompozycji, występują dziś praktycznie w każdych perfumach.

Perfumy cytrusowe utożsamiane są z energią i żywotnością.  Są krótkotrwałe i szybciej się ulatniają, dlatego zazwyczaj stosuje się je w górnej nucie zapachowej (nuta głowy) perfum.

Co ciekawe, zapachy cytrusowe często uważane są za męskie a nie kobiece. Z tego też powodu do tej kategorii należy większość zapachów unisex i sportowych.

Calvin Klein Ck One Summer 2014 Edt

Calvin-Klein-CK-One-Summer-2014-2-1024x654

 

Nuta głowy: grejpfrut, lima, melon.
Nuta serca: tequila, cyprys, frezja.
Nuta bazy: mleko kokosowe, cukier, cedr.

 

Zapach cytrusowy unisex sprawdzi się w słoneczne dni.

 

 

 

 

Kiedy stosować tego typu perfumy?

To perfumy idealne do noszenia  w ciągu aktywnego dnia, na fitness, siłownię. Są lekkie, świeże i orzeźwiające. Wybierz je wówczas, gdy chcesz dodać sobie energii.  Tego typu perfumy sprawdzą się również w upalne, letnie dni. Spowodują, że poczujesz się świeżo.

 

Przykłady zapachów cytrusowych:

 

Dla niej

Chloe L Eau De Chloe Edt

Carolina Herrera 212 Vip Edp

Michael Kors Sporty Citrus Edp

 

Dla niego

Cartier Declaration Edt

Azzaro Chrome Sport Edt

Christian Dior Homme Sport Edt