Świat nut zapachowych*

Świat perfum, bogaty, wszechstronny, cudowny. Na jego piękno składa się ponad 35 tysięcy aromatycznych substancji. Dzięki tym substancjom, możemy codziennie ubrać się w inny zapach.

 

Substancje te układane są zgodnie z zasadą:

  • pierwsze są to nuty bazowe;
  • drugie to substancje z nuty serca;
  • na samej górze wszystkich zapachów jest nuta głowy.

 

NUTA GŁOWY

jest tym zapachem, który czujemy od razu, gdy tylko powąchamy nasz perfum. Jest to jednak najmniej trwała nuta i zapach ten bardzo szybko się ulatnia. Substancje, które tworzą tą nutę odparowują najszybciej i ulatniają się. Jest to zapach bardzo delikatny i świeży. Najczęściej cytrusowy.

Jakie składniki wchodzą w skład nuty głowy?

Olejki owocowe: występują praktycznie we wszystkich nutach. Najczęściej jest to woń cytrusów: grejpfruta, cytryny, pomarańczy i limonki.

Swoje miejsce znalazły tutaj również: słodziutka truskawka, gruszka, porzeczka, jabłko.

Głównie na podstawie nuty głowy decydujemy się na zakup perfum. Jest to niejako wizytówka perfum. Nuta ta utrzymuje się na skórze od minuty do pół godziny, zapachy nuty głowy łagodnieją i pojawiają się zapachy nuty serca.

NUTA SERCA

to charakter każdych perfum. W skład tej nuty wchodzą:

znane nam już olejki owocowe, olejki korzenne.

Zapachy nuty serca rozwijają się na skórze po kilku minutach od rozpylenia i łączą wszystkie pozostałe zapachy w jeden niepowtarzalny, magiczny bukiet.

Zapachy z nuty serca utrzymują się około czterech godzin. Tło tych zapachów stanowią składniki wchodzące w skład nuty bazy.

NUTA BAZY

jest to podstawowa linia, która wraz z nutą serca określa główny zapach perfum. Składniki tej nuty to:

wonie drzew, korzenne przyprawy, olejki orientalne, utrwalacze.

Nuta ta utrzymuje się na skórze od kilku do czasami nawet kilkudziesięciu godzin.

Skomponowanie z trzech nut zapachowych tego jedynego, niezapomnianego, idealnego nie jest proste. Kreatorzy perfum markowych prześcigają się w pomysłach, eksperymentach – wszystko to jest owiane ogromną tajemnicą My – klienci, możemy poznać już tylko efekt końcowy i wybrać perfum idealny dla siebie. Oczywiście nie jest to sprawa prosta, nie zawsze kosztowne, markowe perfumy są dla nas odpowiednie. Możemy jednak skorzystać z oferty sklepu www.odlewkiperfum.pl i wypróbować, czy modny zapach jest odpowiedni dla nas.

 

* Artykuł pochodzi ze starej wersji bloga. Autorką tekstu jest  www.pioart.pl.
———————————————————–
Teksty na aktualnej wersji bloga o tworzone są przez firmę iMedia Solutions Katarzyna Biernacka.