Jak wybrać idealne perfumy? *

Dlaczego niektóre zapachy są piękne na jednych osobach, a na innych prawie niezauważalne, lub odpychające? Czy istnieje powód tego, aby zapach pachniał inaczej na nas w różnych momentach?Jak możemy sprawić, aby nasze ulubione markowe perfumy utrzymywały się na naszej skórze dłużej ?

Jeśli nurtują Was podobne pytania, damy kilka wskazówek, po których z pewnością, zapach utrzyma się na Waszej skórze znacznie dłużej.

Wielu z Nas kupuje perfumy sugerując się wyborem innych osób, sądząc, że na każdym pachną one tak samo. Nic bardziej mylnego! Każdy człowiek ma swoją własną, charakterystyczną chemię organizmu, która zależy od hormonów, diety , zdrowia, i ogólnej równowagi skóry Ph.

Perfumy zatem, mieszają się, z naturalnymi aromatami w reakcji chemicznej, w wyniku której zapach jest albo bardziej intensywniejszy, bardziej naturalny, a w tych „najgorszych” przypadkach-nieszczęśliwych, bardziej nieprzyjemny. Zapach naszego organizmu może różnić się w zależności od środowiska czy naszego nastroju, dlatego same perfumy często pachną inaczej na nas w różnych momentach dnia.

Jak więc sprawić by nasz ulubiony zapach był trwały ?

 

Należy przestrzegać poniższych wskazówek, aby zapewnić nam „pachnienie” przez cały dzień :
Perfumy starajmy się stosować zaraz po kąpieli,

  • Pamiętajmy o głównej zasadzie „ mniej znaczy więcej ”, zapach powinien do nas ludzi przyciągać a nie odpychać, pamiętaj że jeśli używasz porządne markowe perfumy, możesz mieć pewność że zadziałają prawidłowo w małych ilościach, zmieszane z naturalnym zapachem ciała stworzą po prostu idealne zrównoważone połączenie.
  • Należy użyć perfum przed założeniem ubrania i różnych dodatków, akcesoriów. Ważne jest, aby dać perfumom wystarczająco dużo czasu do wyschnięcia.
  • Najlepiej jest perfumować swoje ciało od dołu do góry. Ta metoda pozwoli perfumom utrzymywać się dłużej i nie trzeba będzie ponownie perfumować się w ciągu tego samego dnia.
  •  Efekt działania naszych perfum będzie znacznie lepszy, jeśli użyjemy balsamu do ciała o tym zapachu lub płynu do kąpieli. To z pewnością wzmocni nasz ulubiony zapach,
  • Pamiętajmy, aby lekko spryskać swoje „punkty impulsów”, nadgarstek, szyję, zgięcie łokcia, za kolanami, na kostce, dekolt. To ważne! To punkty w których naczynia krwionośne są najbliżej skóry, co sprawia, że wydziela się więcej ciepła i następuje jakby uruchomienie mini pomp zapachowych.

Jak zrobić, aby nasze perfumy idealnie do nas pasowały ?

Koniecznie zapoznajcie się z artykułem: Świat nut zapachowych na naszym blogu.

* Artykuł pochodzi ze starej wersji bloga. Autorem tekstu jest  www.pioart.pl.
———————————————————–
Teksty na aktualnej wersji bloga  tworzone są przez firmę iMedia Solutions Katarzyna Biernacka.