Jakie perfumy na lato 2016?

Wraz z nadejściem ciepłych dni, zmieniamy swoją garderobę na letnią. Podobnie jest z perfumami. Te, które sprawdzały się zimą, w okresie letnim już nie są tak bardzo pożądane. Wybór jest ogromny, jednak często trudno jest nam na kilka miesięcy pożegnać się z ulubionym zapachem. Warto wtedy sięgnąć po letnią wersję ulubionego zapachu.

Nie łudźmy się jednak, że będą to bardzo podobne perfumy do tych oryginalnych. Mówiąc szczerze – często nie mają z nimi wiele wspólnego. Kompozycje daleko odbiegają od oryginału, jednak podążają w podobnym kierunku w kwestii temperamentu i stylu osoby, dla której zostały zaprojektowane. Najistotniejszy jest fakt, że letnie wersje nie są tak ciężkie, jak ich zimowe prototypy. Poza tym – dłużej utrzymują się na skórze.

Podczas upałów pragniemy, by zapach, który nosimy orzeźwiał i był lekki, dlatego najbardziej popularne w perfumach letnich są nuty cytrusowe i kwiatowe oraz roślin takich jak mięta czy rozmaryn. Warto również sięgać po kompozycje o niższym stężeniu, niż klasyczne perfumy, ponieważ w trakcie upałów takie mogą być zbyt intensywne i duszące. Idealna zatem będzie woda perfumowana lub toaletowa.

Oto kilka zapachów, które sprawią, że lato będzie kojarzyć się właśnie z nimi.

1. Calvin Klein Eternity Summer (2016) woda perfumowana
Klasyczna kompozycja Eternity w letnim wydaniu. Egzotyka, cisza, spokojna tafla wody – to skojarzenia, jakie twórcy zapachu pragną nam nasunąć. W kompozycji wyróżnić możemy między innymi: liście palmowe, kwiaty gruszki, jaśmin, wanilię i tuberozę. Jest również męska wersja zapachu – coś w sam raz dla wyważonych mężczyzn, którzy na lato szukają spokojnego zapachu, z nutą egzotyki.

2. Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer (2016)
Zapach otwierają akordy melona, co już zwiastuje, że jest to świeża, kobieca kompozycja. Dalej spotykamy nuty kwiatowe i korzeń irysa. Konwalia sprawia, że jest to zapach niejednoznaczny, który spodoba się wielbicielkom wyważonych kompozycji.

3. Giorgio Armani Sun di Gioia woda perfumowana (2016)
Ten niezwykle kobiecy zapach w nucie głowy ma plumerię, w nucie serca irys i ambroksan a za nutę bazy – wanilię. To bardzo relaksująca kompozycja, kojarząca się ze spokojnymi, letnimi dniami i promieniami słońca rozgrzewającymi skórę.

4. Calvin Klein CK One Summer 2016 woda toaletowa
Klasyk w letnim wydaniu. Jest to zapach unisex, który zyskał uznanie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z prostego powodu. Jest to kompozycja rześka, beztroska, przywołująca uczucie ekscytacji i przygody. Cedr, mech i mleko kokosowe to nuty bazowe, które nasuwają skojarzenia z dżunglą. Poza tym, znalazły się tu nuty zielonego jabłka, imbiru, mojito, jałowca i kwiatu gardenii tahitańskiej.

5. Giorgio Armani Air di Gioia woda perfumowana (2016)
Kolejna kompozycja Armaniego dla kobiet. Tym razem dla tych bardziej wyzwolonych i zdecydowanych. Nietypową nutą otwarcia jest tu… sól. W nucie serca znajdziemy piwonię, a w bazie paczulę i cyprysy. To idealny zapach na czas wakacyjnych szaleństw i podróży.