Jak dobrać perfumy do męskiego stroju?

 

Zapach perfum, które nosimy, powinien korespondować z naszym ubiorem. Co prawda elementy garderoby zmieniają się, jednak warto wypracować swój styl, w którym dobrze się czujemy. Podobnie z zapachami – nie wszystkie, które uznajemy za ładne po prostu do nas pasują. Idąc o krok dalej – warto zapach dobierać nie tylko do naszego stylu, ale i konkretnego stroju – wszak na różne okazje dobieramy inne stylizacje. Dużo tu naturalnie zależy od indywidualnych upodobać, jednak można przyjąć kilka ogólnych zasad, które będą pomocne zwłaszcza dla tych, którzy czują się niepewnie na tym gruncie.

Styl sportowy

Sprawdzą się lekkie, orzeźwiające kompozycje, również wodne. Najlepsze będą wody perfumowane i wody kolońskie. Ciężkie, pikantne zapachy lepiej zostawić na inną okazję.

Joop Homme Sport Eau de Toilette

Dynamiczna i energetyzująca kompozycja, która łączy  w sobie charyzmę i świeżość. Otwiera się orzeźwiającymi akordami mięty zestawionej ze słodkim zapachem bergamotki i imbiru. W sercu zapachu sól morska ze skórą, zmieszana z akordami kwiatu pomarańczy. A w  bazie fasola tonka.
Sprawdź cenę

 

 

Strój wieczorowy (garnitur, smoking)

Skierujmy się w stronę kompozycji orientalnych, przyprawowych, z nutami drzewnymi.

Davidoff Leather Blend

Skórzana kompozycja dla mężczyzn. W nutach m.in. róża, pieprz, szafran, papirus i skóra.
Sprawdź cenę.

 

 

 

 

Casual

Tu możemy pozwolić sobie na dużo swobody. Odpowiednie będą zapachy sportowe, zielone, wodne, drzewne i przyprawowe – właściwie to sprawdzi się tu każdy zapach.

Kenzo Homme Eau de Parfum

Męska, drzewno-wodna kompozycja, m.in. z nutami mięty, cytrusów, wanilii i drzewa sandałowego. Dzięki wodnym nutom zapach nie jest zbyt zobowiązujący i elegancki.
Sprawdź cenę

 

 

 

Smart casual (materiałowe spodnie, biała koszula)

Idealne będą zapachy piżmowe, mydlane, które świetnie korespondują z bielą koszuli i dodają strojowi nuty elegancji. Będą one pasować również do casualowego garnituru, noszonego na co dzień.

 Jean Paul Gaultier Fleur du Male

Aromatyczny zapach fougere,  który otwiera się wonią kwiatu afrykańskiej pomarańczy. Świetnie skomponuje się ze stylem smart casual.

Sprawdź cenę

 

 

 

 

 

Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, jakie perfumy wybierzemy, umiar jest niebywale pożądaną cechą. Obfite spryskiwanie się, nawet najlepszym, dobrze dobranym zapachem podziała na naszą niekorzyść. Jeśli czujemy aromat na sobie i pozwalamy mu delikatnie nas otaczać, wtedy jest dobrze. Z drugiej strony – nie warto przesadzić w drugą stronę. Jeżeli aplikujemy perfumy w takiej ilości, że sami ich nie czujemy – po co w ogóle ich używać?