Tajemnice wody kolońskiej

W gorące dni znakomicie sprawdzi się orzeźwiający, lekki zapach wody kolońskiej.  Co to jest woda kolońska i na jakie okazje jej używać?

 

Czym jest woda kolońska?

Nazwa wody kolońskiej (Kölnisch Wasser) pochodzi od miasta Kolonii, gdzie została po raz pierwszy wyprodukowana przez przez włoskiego perfumiarza  Johanna Marię Farinę  (koniec XVIII w.).  Podstawą tradycyjnej i oryginalnej wody kolońskiej były nuty bergamotki, neroli, lawendy i rozmarynu. Obecnie nazwą wody kolońskiej określa się  wody toaletowe dla mężczyzn posiadające  2 – 5 % stężenia olejków zapachowych. Wody kolońskie są zazwyczaj zapachami rześkimi i cytrusowymi  idealnie nadają się do noszenia w ciągu dnia.

Dlaczego warto używać wody kolońskiej?

Stosowanie wody kolońskiej sprawi, że będziesz czuł się świeżo przez cały dzień. Wzrośnie twoja pewność się i tym samym atrakcyjność. I najważniejsze: kobiety uwielbiają mężczyzn, od których czują intrygujący i świeży zapach.

Jaka woda kolońska?

Najlepiej na półce mieć trzy rodzaje wody kolońskiej  na  trzy okazje: do pracy, na wieczór i spotkania towarzyskie.

  • Woda kolońska do pracy: to zapachy lżejsze  i rześkie, często zawierające nuty  cytrusowe. Do pracy lepiej nie skrapiać się  silnymi zapachami.
  • Woda kolońska na wieczorne i romantyczne randki: to wysublimowane i cięższe zapachy,  często ze śladami piżma (afrodyzjak!), drzewa sandałowego  lub skóry.
  • Woda kolońska na spotkania towarzyskie:  na takie okazje dobre są lekko pachnące wody kolońskie często ze śladami wanilii, lawendy i cytrusów.

 

Abercrombie & Fitch Fierce Edc

f-abercrombie-fitch-fierce-xxl-woda-kolonska-200-ml

Nuty zapachowe
Nuta głowy: pomarańcza, cytryna, żywica sosnowa, kardamon.
Nuta serca: rozmaryn, jaśmin, konwalia, róża.
Nuta bazy: piżmo, mech dębu, wetiwer, brazyliski palisander.

Kup odlewkę perfum

 

 

 

 

Jak używać wody kolońskiej?

Najlepiej nakładaj wodę kolońską w te miejsca na skórze, gdzie wyczuwasz tętno.  Ciepło ciała sprawi, że zapach ładniej rozwinie się na skórze. Wodę kolońską najlepiej aplikuj na szyję i nadgarstki,  a jeśli chcesz, żeby zapach był bardziej wyczuwalny na ciele, spryskaj też tors. Ważna uwaga: nie wcieraj wody kolońskiej w skórę.  To częsty błąd. Zamiast tego wklepuj wodę w wybrane miejsca na ciele.

Miej umiar

Pamiętaj, że nie musisz oblewać się perfumami, żeby ładnie pachnieć. Zbyt duża dawna zapachu na skórze może dać odwrotny efekt od zamierzonego. Zazwyczaj wystarczą dwa – trzy psiknięcia w wybrane miejsce na ciele.

Jeśli wybierasz się na spotkanie, które przeciągnie się do wieczora, zabierz ze sobą flakonik zapachu (tutaj sprawdzi się tutaj odlewka wody kolońskiej). Woda kolońska ulatnia się po kilku godzinach, zatem warto powtórzyć aplikację również po południu.