Perfumy oryginalne i perfumy „odpowiedniki”

Z pewnością wielokrotnie w poszukiwaniu w sieci nowego zapachu natrafiliście na perfumerie oferujące tzw. perfumy alternatywne czy też perfumy odpowiedniki znanych zapachów. Czym są i czy bardzo różnią się od oryginałów?

 

Wiele razy od naszych klientów słyszymy pytanie: Czy w perfumetkach znajdują się oryginalne perfumy, czy tzw. odpowiedniki markowych perfum? Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest zawsze taka sama: oryginały. Nasze perfumy odlewane są z tych samych flakoników, które stoją na półkach znanych perfumerii. Niektóre z zapachów, które są w naszej ofercie, sprowadzamy z zagranicy (perfumy niszowe, trudno dostępne lub takie, które jeszcze nie miały polskiej premiery). Zawsze są to perfumy markowe. A to oznacza, że zapach, który dostajesz w perfumetce niczym nie różni się od tego, który testujesz w perfumerii Douglas czy Sephora.

Perfumy odlewane z oryginalnych

OdlewkiPerfum.pl – perfumy odlewane z oryginalnych zapachów

Perfumy oryginalne to…

Ich definicji nie trzeba nikomu przytaczać. To zapachy, które powstały pod znaną marką, logiem nazwiskiem. Zazwyczaj jest to marka domu mody lub projektanta (Prada, Gucci, Dior), niekiedy nazwisko znanej osoby, aktora, piosenkarki, sportowca (David Beckham, Antonio Banderas). Kompozycja charakteryzuje się niepowtarzanych składem a opakowanie unikanym designem. Za oryginalność trzeba jednak zapłacić, czasmi nawet sporo.

Czym zatem są perfumy odpowiedniki, perfumy alternatywne?

W internecie istnieje wiele perfumerii, które oferują perfumy lane, perfumy odpowiedniki, czy też perfumy alternatywne. Czym są? To perfumy, które swoim składem czy zapachem przypominają pierwowzór (czyli zapach markowy, oryginalny). Perfumy alternatywne nie są podróbkami, ale są zapachami inspirowanymi oryginałami. Słowo „inspirowane” to słowo klucz, które wiele wyjaśnia. Perfumy są podobne, ale nie są identyczne z oryginalnymi. Czasami różnią się jednym składnikiem lub proporcjami poszczególnych składników. Perfumy odpowiedniki –  w odróżnieniu od podróbek – są legalne. Ich zaletą jest to, że ich cena jest znacznie niższa niż produktów oryginalnych. Stąd wynika ich spora popularność.

Oryginalne czy alternatywne?

Ja kupuję zawsze oryginalne, ale… Nie podejmuję się rozstrzygnięcia tego sporu, ponieważ zdaję sobie sprawę, że wybór każdej/ każdego z nas zależy od preferencji i zasobności portfela. Używanie obu rodzajów zapachów ma swoje zalety i wady. Do zalet perfum oryginalnych należy bez wątpienia unikalność (w końcu to one są pierwowzorem dla zapachów alternatywnych) i trwałość kompozycji i fakt, że pięknie rozwijają się na skórze. Wadą (chyba jedyną) markowych perfum jest ich wysoka cena. Nie wszystkich przecież stać na zakup flakonika za 700 PLN ulubionych perfum. W tej sytuacji może kupić nieco tańszy zapach — odpowiednik inspirowany ulubionymi perfumami albo kupić oryginalne perfumy w mniejszej pojemności(czyli taniej) w sklepie OdlewkPerfum.pl. 😉