Małe czarne Guerlaina

Mała czarna. Klasyczna ponadczasowa i uniwersalna sukienka. Noszona przez kobiety na całym świecie. Podstawowy element kobiecej garderoby. Stała się inspiracją do powstania wyjątkowej kolekcji perfum Guerlaina.

Ponadczasowy symbol elegancji

Tak naprawdę nie wiadomo, czym prosta, czarna sukienka zaskarbiła sobie sympatię kobiet na całym świecie. Pojawiła się w dość przygnębiających okolicznościach. W 1915 kiedy na terytorium Europy toczyły się walki I wojny światowej i panowała epidemia grypy „hiszpanki”, sukienka była symbolem żałoby. Kobiety przywdziewały proste, czarne stroje na pogrzeby po swoich mężach, narzeczonych, którzy zginęli w okopach lub bliskich, których zabrała śmiercionośna choroba. Pozornie w czarnej sukience nie było zatem nic wyjątkowego i efektownego. Nie kojarzyła się pozytywnie. Aż do 1926 roku, kiedy jej nowe oblicze przedstawiła Coco Chanel. Sukienka w wydaniu Chanel symbolizowała nową, wyemancypowaną i uwolnioną z gorsetów kobietę. Aby nosić „małą czarną” nie trzeba było być bogatą, pochodzić z arystokratycznej rodziny. I co najlepsze, sukienka była tak skrojona, że wyglądała dobrze na każdej kobiecie. I jak jej nie kochać!

„Mała czarna” przechodziła wiele metamorfoz, ale pozostała nadal małą i czarną. Niezbędnym atrybutem kobiecej garderoby. Takim must have. I tak pozostało do dzisiaj.  Stanowi bazę wielu stylizacji. Eleganckiej, ekstrawaganckiej lub szałowej. Być może jej siła właśnie tkwi w prostocie, elegancji i uniwersalności?

Perfumy inspirowane sukienką

Elegancja i ponadczasowość sukienki zainspirowały Guerlaina do stworzenia kolekcji perfum. Kolekcji, w której motywem przewodnim jest właśnie ten szykowny element damskiej garderoby – La Petite Robe Noire. Nie tylko nazwa nawiązuje do klasycznej sukienki. Również flakony, na której przedstawione są różne modele małej czarnej. Oczywiście wszystkie odzwierciedlające paryski szyk i elegancję. W kolekcji każda dama znajdzie coś dla siebie. Wody perfumowane, toaletowe i lżejsze eau de fraiche. Każda z kompozycji jest inna, każda bardzo kobieca.

A tak na marginesie. Musicie przyznać, że nazwa kolekcji została wymyślona bardzo przebiegle. W końcu odwołuje się do tego, co kocha i zna każda kobieta. Perfumy tam samo jak sukienka powinny być na „wyposażeniu” prawdziwej damy. A skoro perfumy… to tylko te „małe czarne” od Guerlaina.

Guerlain La Petite Robe Noire Eau Fraiche

Guerlain La Petite Robe Noire Eau FraichePremiera: 2015

Nuty zapachowe
Nuta głowy: bergamotka, mandarynka, cytryna, kwiat pomarańczy.
Nuta serca: frezja, kwiat migdałowca, róża turecka, róża bułgarska, jaśmin wielkolistny.
Nuta bazy: pistacja, migdał, fasolka tonka, paczula, białe piżmo.

Sprawdź cenę

 

Więcej perfum z serii  La Petite Robe Noire