Tajemnice naszych odlewek perfum

Praktycznie codziennie dostajemy maile od nowych klientów z pytaniami o odlewki perfum: Co to jest? Ile kosztują? Czy są w nich oryginalne zapachy, te markowe? W tym cyklu odpowiemy Wam na te istotne dla Was pytania.

Co to jest odlewka perfum?

O tym, czym jest odlewka perfum, informuje nas sama jej nazwa. Odlewka to zapach wybranych markowych perfum (ekstraktu, wody perfumowanej, toaletowej lub kolońskiej), który ręcznie został przelany z oryginalnego flakonika perfum do mniejszej fiolki. Czasami na określenie odlewki perfum używa się innych terminów takich jak: tester, próbka, mini perfumy. To zbliżone terminy, ale nie identyczne. Nie zawsze mini perfumy są odlewką, nie mówiąc już o testerze, który odlewką być nie powinien. Niemniej jednak możecie używać naszych odlewek perfum również do testowania i próbowania nowych zapachów, do czego serdecznie Was zachęcamy.

_MG_0180

Odlewka perfum Azzaro Pour Homme L’Eau Azzaro w naszych perumetkach 5, 10 i 15 ml.

Perfumetka z  10 ml Calvin Klein Eternity for men Aqua

Perfumetka z 10 ml Calvin Klein Eternity for men Aqua

Jak robi się odlewkę perfum?

Aby prawidłowo zrobić odlewkę perfum, potrzeba odpowiednich warunków i narzędzi. Przede wszystkim w procesie przelewania perfum istotne jest zachowanie sterylności, ponieważ tylko w ten sposób zachowane zostaną właściwości oryginalnego zapachu (trwałość, nuty zapachowe). Perfumy przelewamy do w sterylnej perfumetki za pomocą sterylnej pipety w temperaturze pokojowej, w pomieszczeniu o małej wilgotności powietrza. Czasami czujemy się jak lekarze lub aptekarze. Myjemy ręce, nakładamy białe rękawiczki i napełniamy fiolki odpowiednią zawartością.

_MG_0276

Flakoniki z oryginalnymi perfumami. Niektóre w całości przelane…

_MG_0299

Do odlewania perfum przydają się specjalne narzędzia.

Czy w odlewce perfum są oryginalne perfumy?

Z tym pytaniem bardzo często się spotykamy. Piszecie lub dzwonicie do nas, by upewnić się,  że kupicie oryginalne i markowe perfumy, takie jak w renomowanej perfumerii. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, w odlewce są oryginalne perfumy, ale pod warunkiem, że kupujesz u sprawdzonego i wiarygodnego sprzedawcy. Prawda jest taka, że zdarzają się oszuści, którzy sprzedają perfumy “pachnące jak oryginały” lub “zamienniki perfum”. Takie procedery w branży perfumeryjnej się zdarzają, chociaż już coraz mniej. Klienci są bardziej świadomi i ostrożni, a to skutecznie zniechęca oszustów do sprzedawania podróbek. W sklepie Odlewkiperfum.pl przygotowujemy dla klientów odlewki perfum tylko i wyłącznie z oryginalnych, markowych kompozycji. Kupujemy perfumy od sprawdzonych dystrybutorów, niekiedy sprowadzamy konkretne kompozycje z zagranicy. Z tego względu czasami w sklepie posiadamy w ofercie odlewki perfum, które jeszcze nie miały premiery na polskim rynku. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku niszowych zapachów, w których się specjalizujemy.
Reasumując: odlewka perfum, ta sprzedawana w naszym sklepie internetowym, jest dokładnie tym samym zapachem, jakim możesz kupić w uznanych perfumeriach (np. Sephora). Jedyna różnica to pojemność i cena. Nie kupujesz 50ml czy 100 ml tylko 5ml, 10ml lub 15ml (a czasami tylko 2ml). Masz dokładnie to samo, tyle że w mniejszej formie. Takie perfumy na mililitry.

_MG_0319

Odlewamy tylko oryginalne perfumy. Na zdjęciu puste opakowania,które zostały nam po odlanych perfumach.

Na dziś koniec. W przyszłości opowiemy troszeczkę o tym,  jak tworzymy odlewki i jak prawidłowo przechowywać nasze perfumetki.