La Martina – argentyńska marka inspirowana… polo

Inspiracją do powstanie tej marki odzieżowej była gra w polo. Perfumy polo nawiazują do polo nie tylko poprzez logo, ale charakterystyczny skład zapachowy.

 

Dlaczego w logo La Martina są gracze polo?

Jaki jest jeden z najpopularniejszych sportów w Argentynie? Pewnie pierwsza myśl, jaka przychodzi wam do głowy to… piłka nożna. I macie rację. Piłka nożna to sport nr 1, ale Argentyna znana jest również w świecie ze znakomitych zawodników (i tutaj zaskoczenie) polo.

Polo to dyscyplina, która laikom (takim jak ja) kojarzy się przede wszystkim ze sportem, który popularny był w koloniach brytyjskich. W istocie historia polo jest znacznie bardziej interesująca. Sport ten znany był już w starożytności, a jego kolebką jest Iran a konkretnie starożytna Persja. W polo początkowo grały perskie wojskowe jednostki konne, zwłaszcza straż królewska. Gra była formą treningu i sposobem na szlifowanie sprawności. Polo szybko stało się popularne wśród szlachty indyjskiej, bizantyńskiej i egipskiej, a potem na całym Dalekim Wschodzie. Po skolonizowaniu Indii przez Brytyjczyków sport ten podbił serca Europejczyków. A jak dostał do Argentyny? Również dzięki osadnikom brytyjskim. W Argentynie polo trafiło na podatny grunt do rozwoju i dziś jest jednym z najpopularniejszych sportów. Wielu najlepszych graczy polo wywodzi się właśnie z tego kraju. Stąd gracze w polo w logo argentyńskiej marki La Martina.

054576-maserati-and-la-martina-present-new-la-martina-by-maserati.1-lg (1)

Czym charakteryzują się perfumy La Martina?

La Martina jest marką z Argentyny, która oferuje ubrania, buty i dodatki, a także perfumy. Podstawową inspiracją twórców jest gra w polo, co można zauważyć w logo, które przedstawia dwóch graczy na koniach. Ubrania i akcesoria do polo to również główne produkty  marki. Choć marka istnieje od roku 1986, pierwszy zapach wydała dopiero w roku 2006. Propozycje zapachowe La Martina to wyszukane kompozycje będące blisko natury, tradycyjnych męskich zajęć oraz wspomnianej gry polo. To połączenie tradycyjnych wartości z nowoczesnym stylem. Znajdziemy w nich zatem woń jabłek, mchu dębowego, fiołka, bergamotki, mandarynki, ale też zamszu, skóry, pieprzu i piżma. To nadal niszowa marka na polskim rynku, jednak zdecydowanie warta uwagi – głównie ze względu na niebanalne kompozycje zapachowe.

 

5 kompozycji  La Martina wartych polecenia

la_martina

1. LA MARTINA TIERRA DEL FUEGO EDT

Inspiracją twórców tego kwiatowo-drzewno-piżmowego zapachu była wielka żeglarska przygoda. Mężczyzna, który będzie go nosił ma poczuć się jak odkrywca nowych lądów, pełen energii i woli odkrywania tego, co nowe.
W nutach głowy znajdują się tu czarna porzeczka, jabłko, bergamotka i ananas, czyli jest owocowo i orzeźwiająco. W nutach serca – róża, brzoza, jaśmin i paczula. Podstawę całej kompozycji stanowi mech dębowy, ambra, wanilia i piżmo.

Zobacz

 

2. LA MARTINA MASERATI CENTENNIAL POLO TOUR

Ten cytrusowo-aromatyczny zapach powstał w ramach partnerskiej współpracy z marką Maserati, produkującą luksusowe samochody. Jej logo na flakonie podkreśla wyjątkowy charakter kompozycji. Ma ona nieco sportowy charakter, a przy tym jest niezwykle szykowna, co idealnie podsumowuje partnerstwo La Martina i Maserati. W nutach głowy jest tu mandarynka, bergamotka i gałka muszkatołowa, w nutach serca fiołek i bluszcz, a w bazie paczula, wetyweria, piżmo i kadzidło.

Zobacz

 

3. LA MARTINA HOMBRE

To drzewno-przyprawowa kompozycja, męska, zdecydowana, ale nie szorstka i odpychająca. Zapach jest trwały i długo oddaje swój charakter. Jest zdecydowanie męski, odwołujący się do tradycyjnych męskich wartości. W nutach głowy znajdziemy cytrynę, mandarynkę, bergamotkę i bazylię. W sercu – tymianek, kardamon, goździk i pieprz. Bazą jest tu ekstrakt białego cedru, paczula, wetyweria i piżmo.

Zobacz

 

4. LA MARTINA CUERO

Skórzana kompozycja, której twórcą jest Jean-Christophe Herault. To zapach z pewnością urzekający, nieco uwodzicielski, uniwersalny, choć z pewnością doskonały na zimę oraz wieczór. Jest bardzo reprezentatywny dla marki La Martina. W nutach głowy: bergamotka, cytryna i lawenda, w sercu cedr, paczula i styraks. Natomiast bazą są tu kumaryna, wanilia, skóra.

Zobacz

 

5. LA MARTINA MASERATI

Kolejny zapach, który wywodzi się ze współpracy ze słynną marką samochodów. To aromatyczno – fougere kompozycja. Zapach łączący charakter sportowy z wyrafinowaną elegancją. Dość gęsty, otulający, idealny na jesień i wiosnę. W nutach głowy: bergamotka, mandarynka i cyprys, w sercu: szałwia, jastrun, dzięgiel. Bazę stanowią tu skóra, wetyweria, cedr i zamsz.

Zobacz