Królewskie perfumy z Omanu

Ponad ćwierć wieku temu jego wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said, bliski krewny sułtana Omanu, postanowił wskrzesić arabską sztukę perfumeryjną. Z tego marzenia powstały jedne z najbardziej luksusowych perfum na świecie – Amouage.

 

 

Wkład Arabów w rozwój sztuki perfumeryjnej jest nieoceniony. To z Bliskiego Wschodu sprowadzano unikalne olejki, pachnidła a także składniki perfum takie jak m.in. ambra. Nie ulega wątpliwości, że Arabowie wynieśli sztukę perfumiarstwa na wyżyny finezji. To właśnie arabski lekarz i chemik Avicenna odkrył sposób na wydobywanie olejków z kwiatów za pomocą destylacji. (Jego pierwszym produktem była woda różana).
Do tych tradycji pragnął nawiązać właśnie Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said, kiedy w 1983 roku otworzył  zakład perfumeryjny Amouage.

Amouage_logo

Szejk marzył o tym, aby perfumy tworzone w Omanie były wyjątkowe, niepowtarzalne, wzbudzały zachwyt całego świata. Do realizacji tego celu nie liczył się z kosztami i do produkcji pierwszego zapachu Amouage zaprosił legendarnego francuskiego perfumiarza Guya Roberta – twórcy ponadczasowych arcydzieł zapachowych takich jak Hermčs Caleche, Rochas Madame Rochas czy Dior Dioressence. Efektem pracy Francuza był Amouage Gold – kompozycja zapachowa zawierająca ponad 120 naturalnych esencji z całego świata.

Amouage Gold

Amouage-GOld

 

Nuty zapachowe

Nuta głowy: posłonek, konwalia, srebrne kadzidło.
Nuta serca: mirra, irys, jaśmin.
Nuta bazowa: ambra, cywet, piżmo, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe.

 

 

 
Przy  produkcji  perfum Amouage wykorzystuje się naturalne i tradycyjne dla Bliskiego Wschodu składniki zapachowe takie jak agar, piżmo, róża i typowe przyprawy z tego regionu. Wyjątkowym składnikiem perfum Amouage jest tzw. srebrne kadzidło. To aromatyczna żywica uzyskana z drzew rosnących wyłącznie w górach Dhofar w południowej części Omanu. Obecnie, tak jak przed wiekami, cenna żywica z drzewa jest zbierana ręcznie przez  pasterzy.

Dziś we flakonikach sygnowanych marką Amouage znajdują się jedne z najdroższych perfum świata.  Luksusowy zapach orientu jest przedmiotem pożądania  wielu.

Jeżeli i Wy chcecie poczuć zapach królewskich perfum z Omanu, zapraszamy do naszego sklepu, w którym już od tego tygodnia dostępnych  jest kilkanaście zapachów Amouage.

Amouage_Ogolne

Zobacz perfumy Amouage