Królewskie perfumy z Omanu

Ponad ćwierć wieku temu jego wysokość Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said, bliski krewny sułtana Omanu, postanowił wskrzesić arabską sztukę perfumeryjną. Z tego marzenia powstały jedne z najbardziej luksusowych perfum na świecie – Amouage.

 

 

Wkład Arabów w rozwój sztuki perfumeryjnej jest nieoceniony. To z Bliskiego Wschodu sprowadzano unikalne olejki, pachnidła a także składniki perfum takie jak m.in. ambra. Nie ulega wątpliwości, że Arabowie wynieśli sztukę perfumiarstwa na wyżyny finezji. To właśnie arabski lekarz i chemik Avicenna odkrył sposób na wydobywanie olejków z kwiatów za pomocą destylacji. (Jego pierwszym produktem była woda różana).
Do tych tradycji pragnął nawiązać właśnie Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said, kiedy w 1983 roku otworzył  zakład perfumeryjny Amouage.

Amouage_logo

Szejk marzył o tym, aby perfumy tworzone w Omanie były wyjątkowe, niepowtarzalne, wzbudzały zachwyt całego świata. Do realizacji tego celu nie liczył się z kosztami i do produkcji pierwszego zapachu Amouage zaprosił legendarnego francuskiego perfumiarza Guya Roberta – twórcy ponadczasowych arcydzieł zapachowych takich jak Hermčs Caleche, Rochas Madame Rochas czy Dior Dioressence. Efektem pracy Francuza był Amouage Gold – kompozycja zapachowa zawierająca ponad 120 naturalnych esencji z całego świata.

Amouage Gold

Amouage-GOld

 

Nuty zapachowe

Nuta głowy: posłonek, konwalia, srebrne kadzidło.
Nuta serca: mirra, irys, jaśmin.
Nuta bazowa: ambra, cywet, piżmo, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe.

 

 

 
Przy  produkcji  perfum Amouage wykorzystuje się naturalne i tradycyjne dla Bliskiego Wschodu składniki zapachowe takie jak agar, piżmo, róża i typowe przyprawy z tego regionu. Wyjątkowym składnikiem perfum Amouage jest tzw. srebrne kadzidło. To aromatyczna żywica uzyskana z drzew rosnących wyłącznie w górach Dhofar w południowej części Omanu. Obecnie, tak jak przed wiekami, cenna żywica z drzewa jest zbierana ręcznie przez  pasterzy.

Dziś we flakonikach sygnowanych marką Amouage znajdują się jedne z najdroższych perfum świata.  Luksusowy zapach orientu jest przedmiotem pożądania  wielu.

Jeżeli i Wy chcecie poczuć zapach królewskich perfum z Omanu, zapraszamy do naszego sklepu, w którym już od tego tygodnia dostępnych  jest kilkanaście zapachów Amouage.

Amouage_Ogolne

Zobacz perfumy Amouage

10 komentarze

  1. Jak pachnie Amouage Gold tak pomyślana i skonstruowana kompozycja zapachowa,to dla mnie jeszcze tajemnica: srebrne kadzidło,posłonek.Trochę pomaga rozwiązać ją serce zapachu rozkwitające pełnią aromatu mirry, irys, jaśminu.Ale za to w bogatej bazie znajdują się ambra, piżmo,akordy cedru,sandałowca,którego zapach zapewne wprowadza nastrój niepewności i oczekiwania.To wszystko zamknięte w tajemniczym,czarodziejskim flakonie,który jest przedmiotem mojego pożądania. :)Patrząc na te piękne flakony,które zawierają tyle pięknych,naturalnych składników zapachowych utwierdzam się w przekonaniu,że tak fascynujące dzieła,mogli stworzyć jedynie najwięksi perfumiarze świata.

    • Na pewno są to perfumy egzotyczne. A co najważniejsze nie można ich kupić wszędzie:)I flakoniki ciekawe, chociaż bardziej mi się podobały te starsze, były bardziej arabskie.

  2. Wszyscy wokół się nimi zachwycają 🙂 Jeśli będę mieć okazję na pewno przetestuję, tylko poszukam wersji bardziej kwiatowej. Typowy orient może być nieco za ciężki na mój nos 😉

  3. Ze wszystkich dostępnych zapachów Amouage najbardziej spodobała mi się Amouage Honour Woman. Są w niej mocne nuty kwiatowe: goździk, jaśmin, gardenia, tuberoza, konwalia oraz kwaskowaty rabarbar. Takie kontrastowe nuty muszą dać niezwykły efekt 🙂

  4. Na dzisiejszy dzień nie są na moją kieszeń i zgadzam się jest przedmiotem pożądania wielu….moim na pewno.

  5. kolezanka miala probeczke Amouage Gold, zupelnie nie tak dawno i pomimo odstraszajacej nuty, mirry i kadzidla, bardzo mi sie spodobal, typowo egzotczny zapach 🙂

  6. Te perfumy są na mojej liście do przetestowania, zamówiłam właśnie małą próbkę – ciekawe, czy się polubimy 🙂

  7. Mam do odsprzedania amouage gold poniewaz okazal sie dla mnie zbyt mocny 🙂 oddam po bardzo korzystnej cenie !:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*