Tajemniczy zapach petalii

Coraz częściej przeglądając składniki popularnych perfumy obok nazw znanych nut zapachowych pojawiają się takie, które brzmią dość enigmatycznie. Tak jest w przypadku perfum Burberry Brit Rhythm i ich składnikowi o nazwie petalia.

 

 

 

 

Petalia, petalia, petalia… Z czym mi się to może kojarzyć? Brzmi jak nazwa orientalnego kwiatu, ekstraktu z unikalnej rośliny. Być może części z Was właśnie te skojarzenia nasunęły się na myśl. Petalia nie porasta jednak lasów tropikalnych i nie jest egzotycznym kwiatem, ale wytwarzana jest w warunkach laboratoryjnych.

Petalia® to syntetyczna woń, chemiczny związek, który został stworzony i opatentowany  w 2009 roku  przez naukowców Givaudana (szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem m.in  substancji zapachowych do kosmetyków).

Jak pachnie Petalia®? Ta cząsteczka zapachowa zawiera w sobie kilka aromatów. Dominuje w niej przede wszystkim woń owocowa i kwiatowa, głównie róży i płatków piwonii.

Jeżeli jesteście ciekawi tego zapachu,  sięgnijcie  po  wspomniane  perfumy Burberry Brit Rhythm, w których  Petalia® stanowi jedną z nut zapachowych.

 

Burberry Brit Rhythm For Her Edt

Bluberrry_RythmNuty zapachowe
Nuta głowy: lawenda, różowy pieprz, neroli.
Nuta serca: irys, kwiat pomarańczy, petalia, liść jeżyny.
Nuta bazy: wetyweria, piżmo, nuty drzewne.

Kup odlewkę perfum