Perfumy idealne do biura

Jak pachnieć w miejscu pracy i… czy w ogóle można pachnieć? To problem, który nurtuje wszystkich, którzy rozpoczynają pracę w biurze czy urzędzie.  Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Oto kilka porad związanych ze  stosowaniem perfum w pracy.

Biuro czy inna przestrzeń publiczna, w której pracujesz to miejsce, w którym spotykasz się nie tylko kolegami i koleżankami (współpracownikami), ale czasami też z klientami. Musisz brać pod uwagę fakt, że nie wszyscy muszą być fanami twoich perfum i nie na wszystkich ten zapach może działać pozytywnie. Być może to, co dla ciebie ma przyjemny zapach, dla innych ma odpychający. Druga sprawa to higiena pracy oraz… kwestie zdrowotne. Jak wynika z badań wdychanie zbyt wielu zapachów może być powodem wielu dolegliwości takich jak:   bóle głowy, nudności, bezsenność, złe samopoczucie, objawy ze strony górnych dróg oddechowych, duszność czy trudności z koncentracją.

fot. Ambro freedigitalphotos.net.
Może się też okazać, że niektórzy z współpracowników muszą pracować w środowisku bezzapachowym ze względów zdrowotnych (alergie, uczulenia na niektóre składniki perfum). Z tego powodu na zachodzie bardzo często w biurach obowiązuje tzw. scent free policy (polityka bezzapachowa). Zanim rozpoczniesz pracę w nowym miejscu sprawdź politykę firmy. Jeśli perfumy są zakazane, musisz z nich w ogóle zrezygnować.

W innych przypadkach,  jeżeli chodzi o stosowanie perfum w pracy w biurze,  kieruj się przede wszystkim dwiema prostymi zasadami.

Po pierwsze odpowiednie nuty zapachowe

Do pracy nie stosuj perfum o wyrazistych i intensywnych zapachach. W domu zostaw perfumy o nutach orientalnych, przesadnie słodkich, mocnych kwiatowych czy ciężkich żywicznych. Te typy perfum znakomicie sprawdzą się na wieczorne wyjścia. W biurze absolutnie nie! W pracy musisz pachnieć neutralnie oraz profesjonalnie. Do pracy wybieraj też lżejsze stężenia. Sięgaj raczej po wody toaletowej a nie wody perfumowane. Sprawdzą się perfumy o lekkich , świeżych nutach.

Po drugie nie przesadzaj z ilością


Nawet delikatne i lekkie perfumy, ale stosowane w dużej ilości, mogą stać się uciążliwe dla otoczenia. Nie chcesz chyba, żeby w biurze unosiła się za tobą chmura zapachu? Z tego powodu możesz stać się przedmiotem złośliwych plotek. Nie oblewaj się zatem perfumami przed wyjściem do pracy, ale aplikuj je z wyczuciem. Wystarczy, że naniesiesz delikatnie zapach na nadgarstki i w okolice szyi czy włosów.

Poniżej kilka zapachów, które z powodzeniem możesz nosić w biurze.

Przykładowe zapachy do biura:

Dla Pań:

Giorgio Armani Acqua di Gioia 
Bvlgari Pour Femme Bvlgari
Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca
Bottega Veneta Eau Legere
Guerlain Aqua Allegoria Cherry Blossom

Dla Panów:

Gucci Pour Homme II Gucci for men
Guerlain Homme L`Eau Guerlain
Kenzo Power dla mężczyzn
Armani Code
Dior Homme