Jakie akordy zapachowe będą „hot” w 2016 roku?

Jakie nuty zapachowe będą nas uwodzić w perfumach w najbliższym sezonie? Z całą pewnością w kompozycjach pojawi się więcej smakowitych i słodkich akordów. I co jeszcze?Początek roku sprzyja prognozom. Zastanawiamy się, co będzie modne w najbliższym sezonie. Czy pojawią się perfumy, które zawładną naszym nosem i sercem? A może jakieś zapachy odejdą do lamusa? Jakie trendy zapachowe będą popularne w 2016 roku? To pytania, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. W końcu tworzenie perfum to pewny rodzaj sztuki, a sztuki nie jesteśmy w stanie przewidzieć i ująć jej w określone ramy. Z zapachami jest jeszcze jeden problem, ich odbiór jest kwestią indywidualną. Każdy z nas ma swoje gusta i guściki zapachowe, które są odporne na wszelkie trendy i mody. Jedni lubią zapachy kwiatowe, inni drzewne aromaty. Wielu z nas zanurza się w słodkich akordach gourmand, a inni preferują pikantne i intensywne aromaty orientalne. Nie da się zaprogramować tego, co nam się podoba. Niemniej jednak przemysł perfumiarski stara się podążać za naszymi gustami i tworzy zapachy, bliskie naszym zmysłom. Takie, które będą się nam podobać (i w domyśle: będę kupowane).

Jakie zapachy wg specjalistów uwiodą nas w 2016 roku?

Na podstawie tendencji, jakie pojawiły się na rynku i analiz zapachów uznano, że w sezonie wiosna- lato 2016 popularne w kompozycjach zapachowych będą trzy akordy zapachowe.

Oto one: 
chocolate-744337_640

Pralinki

Nuty, które łączą się z zyskującymi na popularności grupą smakowitych zapachów gourmand. W tym sezonie szczególnie popularne będą akordy pralinki. Czekoladki nadziewane masą kremową, zawierające w środku orzechy. Ten nowoczesny akord z nutami karmelu, czekolady, kremów i orzechów będzie się idealnie komponować ze świeżymi owocowymi akcentami. Słodki, a zarazem orzeźwiający, w sam raz na wiosnę i lato!

Zobacz zapachy z nutą pralinki

sorbet-643018_640


Sorbety

Coś, co naturalnie kojarzy nam się z latem. Sorbet to przecież rodzaj orzeźwiającego mrożonego deseru, robionego z posłodzonej wody z zamrożonymi owocami. I takie też mają być letnie kompozycje. Nuty mrożonych owoców i słodkich akcentów w perfumach będą dawać uczucie odświeżenia i chłodu tak potrzebnego w trakcie upalnych dni.

Zobacz zapachy z nutami sorbetów


freesia-675948_640

Frezja

Jedna z nut kwiatowych, która będzie z pewnością wybijać się na pierwszy plan w wielu kompozycjach. Frezja to nuta kwiatowa, która ma bardzo intensywny i zarazem radosny i namiętny aromat. Delikatna subtelna połączona z cytrusowymi nutami da poczucie rześkości.

Zobacz zapachy z nutami frezji


Tegoroczna wiosna i lato upłynie nam zatem z zapachami słodkimi radosnymi i dającymi poczucie relaksu. W perfumach być może pojawi się więcej słodyczy i mroźnego orzeźwienia, a w środku nich zakwitnie frezja. Tak przewidują ten sezon zapachowy specjaliści z branży… A jak będzie w rzeczywistości? Zadecydują nasze… nosy.