Aby w Sylwestra olśnić zapachem

Już tylko kilka dni dzieli nas od ostatniej imprezy tego roku. Jak sprawić, by w trakcie imprezy olśnić nie tylko swoją kreacją, ale również pięknym zapachem perfum? Aby zapach perfum utrzymał się przez całą noc skorzystaj z kilku trików.

Jak mawiała Coco Chanel „Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” Piękna kreacja na Sylwestra to nie wszystko. Nie wystarczą również gustowne dodatki, makijaż i fryzura. Potrzeba jeszcze odpowiedniego zapachu na ciele. Perfumy to element, który istotnie wpływa na image kobiety. Ważne jest zatem, aby te „skryte, ostateczne akcesoria” utrzymały się na nas przez całą noc. Jak tego dokonać? Oto kilka porad.

1. Nawilż przed aplikacją skórę

Właściwe nawilżenie a w zasadzie natłuszczenie skóry ma kolosalne znaczenie dla trwałości perfum. Sucha skóra nie „przechowuje” zapachu tak długo jak skóra tłusta. Z tego powodu przed spryskaniem się perfumami, natłuść wszystkie miejsca, na które masz zamiar aplikować perfumy (Gdzie? O tym poniżej). Do natłuszczenia wykorzystaj bezzapachowy balsam, aby nie kolidował z twoim ulubionym zapachem. Do tego znakomicie nadaje się również (sprawdzona!) wazelina kosmetyczna.

2. Nałóż perfumy na skórę, a nie swoje ubrania

Perfumy powinny znaleźć się na skórze, a nie na kreacji sylwestrowej. Dlaczego ? Po pierwsze perfumy na ubraniu nie będą pachnieć tak jak powinny. Nuty zapachowe reagują z twoją skórą, jej ciepłem. Na ubraniu zapach nie będzie się w stanie odpowiednio rozwinąć. Po drugie z ubrania zapach szybciej wywietrzeje. Najlepiej zatem nakładać perfumy w odpowiednie miejsce na swoim ciele. Najlepiej do tego nadają się oczywiście przeguby dłoni, skroń, szyja kark, miejsce pomiędzy piersiami i tuż pod nimi oraz na zgięciach łokci i kolan.

perfume-791698_1280

3. Wybierz odpowiednie perfumy

Składniki kompozycji odgrywają ogromną rolę i mają wpływ na ich trwałość i intensywność. Jeżeli chcesz, aby perfumy utrzymały się na tobie przez całą noc, wybierz te, które w sercu i bazie kompozycji mają akordy z nutami wanilii paczuli, cedru, sosny i innych nut drzewnych. Wybieraj również perfumy o mocniejszych stężeniach. Na wieczór zdecydowanie lepszy efekt osiągniesz stosując zamiast wody toaletowej, wodę perfumowaną.

4. Perfumuj się w chmurze

Perfumy powinny być naniesione na całe ciało. W tym celu najlepiej jest rozpylić przez sobą perfumy, a potem wejść w skroplona mgiełkę zapachu. To pozwoli rozprowadzić równomiernie zapach perfum na ciele i sprawi, że będą naniesione subtelnie, nie będą przyłączały. W ten sposób również możesz nanieść zapach na włosy. Włosy lepiej niż skóra wchłaniają i dłużej utrzymują zapach na swojej powierzchni.

_MG_7238

Na imprezę zabierz ze sobą praktyczne perfumy w perfumetce.

5. Weź perfumy ze sobą

Oczywiście nie zachęcam Cię do tego, żebyś targała ze sobą na imprezę sylwestrową cały flakonik kosztownych perfum. W tej sytuacji lepiej jest wybrać wariant poręczniejszy, czyli perfumy z małej perfumetce czy fiolce. W ten sposób będziesz mogła bez problemu nosić ją w torebce a w razie potrzeby „poprawić” zapach perfum w trakcie imprezy.

 

Wszystkim życzę szampańskiego Sylwestra!