Jaki wybrać zapach do osobowości? Test błyskawiczny!

Tym razem wpis nieco nietypowy. Będzie trochę zabawy z zapachami i psychologii. Na pewno Wam się spodoba! Jeśli macie problemy z wyborem odpowiedniego zapachu,  to test dla Was.


Wybór idealnych perfum jest czasami bardzo trudny. Zwłaszcza, że co roku pojawia się na półkach perfumerii wiele nowych kompozycji. Jak wybrać te idealne dla siebie? Która z nich będzie naszym signature scent? Jakiś czas temu pisaliśmy o praktycznych aspektach wyboru perfum. Dziś podejście bardziej psychologiczne.
Otóż psychologowie dr Joachim Mensing i Christa Beck z  Instytutu Estetyki Stosowanej w Freibergu przygotowali tzw. test rozety. Na czym polega? Wystarczy  spojrzeć na chwilę na obrazek poniżej i wybrać rozetę, która najbardziej przypada nam do gustu. Wg nich wybór rozety predysponuje nas do pewnych typów osobowości oraz zapachów. To sposób, aby dowiedzieć się więcej o sobie i o tym,  jakie typy zapachów  pasują do naszej osobowości.

colour

Grupa A: EKSTRAWERTYK

Osoby, które wybrały ten zestaw są optymistyczne, aktywne, towarzyskie, dynamiczne i gotowe zaakceptować ryzyko. W grupie zazwyczaj chcą być liderami. Życie i wszystkie jego problemy nie stanowią problemu dla nich. Lubią zadania, które wymagają szybkiego działania. Ich styl życia jest prosty, praktyczny i użytkowy. Interesują się wszystkim, co nowe.

Zapachy dla Ciebie powinny być: świeże, cytrusowe, kwiatowe

Grupa B: INTROWERTYK

Osoby te dążą do wewnętrznego spokoju i harmonii. Chcą rozwijać własną indywidualność. Myślą wiele o sobie i innych. Kiedy mają wybór, wolą raczej zostać w domu niż iść na nudną imprezę. Samotne życie na bezludnej wyspie przez wiele miesięcy lub lat nie stanowiłoby dla nich problemu. Są w stanie odrzucić wszystko, co może ograniczyć lub mogłoby zagrozić ich indywidualności. Ich styl życia jest nietypowy, unikalny a nierzadko „alternatywny”.

Zapachy dla Ciebie powinny być: orientalne

Grupa C:  EMOCJONALNIE AMBIWALENTNY

Osoby wrażliwe i uczuciowe. Ich nastroje są czasami dwojakie. Są marzycielscy sentymentalni i romantyczni. Czasami są gotowe na podbój świata, a przy innych okazjach brak im energii, żeby zabrać się do pracy.  Odrzucają wszystko, co jest zbyt trzeźwe i racjonalne. Lubią marzyć o rzeczach nierealnych. Cieszy ich przytulny wieczór w domu przy blasku świecy.

Zapachy dla Ciebie powinny być: lekkie-kwiatowe zazwyczaj w połączeniu z różnymi innymi rodzinami zapachowymi

Grupa D: EMOCJONALNIE AMBIWALENTNY   Z TENDENCJĄ DO EKSTRAWERTYCZNEGO NASTROJU

Osoby żywiołowe, spontaniczne i wesołe, ale łatwo je zranić. Biorą z życia to, co najlepsze. Ich motto życiowe to: Powinniśmy spełnić tak wiele pragnień, jak to możliwe. W końcu żyjemy tylko raz. Preferują nowoczesny styl życia. Charakteryzują się spontanicznymi i impulsywnymi zachowaniami – czasami są nieco marzycielscy.

 Zapachy dla Ciebie powinny być: kwiatowe, kwiatowo-owocowe

Grupa E: EMOCJONALNIE AMBIWALENTNY  Z TENDENCJĄ DO INTROWERTYCZNEGO NASTROJU

Nie lubią szybkiego dynamicznego życia. Mają silną potrzebę ochrony i bezpieczeństwa. Osoby te lubią mieć wszystko zaplanowane. Preferują bezpieczną pracę, która oferuje średnie zarobki niż ryzykowne, ale lepiej płatne zajęcie. O ile to możliwe, unikają konfliktów. Lubią jak wokół nich znajdują się ludzie, którzy mogą zaoferować im bezpieczeństwo. Ich styl życia wymaga solidnych podstaw finansowych. Mają silną preferencję dla gromadzenia cennych przedmiotów.

Zapachy dla Ciebie powinny być: słodkie kwiatowe, orientalne

Grupa F: EMOCJONALNIE STABILNY Z TENDENCJĄ DO EKSTRAWERTYCZNEGO NASTROJU

Te osoby prawie nigdy nie są nieszczęśliwe i nie popadają w depresję.  Rozwiązują problemy w sposób praktyczny i  nieskomplikowany. Nie myślą o przeszłości. Liczą bardziej we własne czyny niż w szczęście. Bardzo często są członkami jakiejś organizacji, fundacji, grupy, której odgrywają znacząca role.  Ich pożądany styl życia charakteryzuje jakość,  solidność  i trwałość.

 Zapachy dla Ciebie powinny być:  szyprowe, kwiatowe z zapachami mchu, zwierzęce, owocowe

Grupa G: EMOCJONALNIE STABILNY   Z TENDENCJĄ DO INTROWERTYCZNEGO NASTROJU

Osoby z tej grupy zaangażowane są w poszukiwania zbilansowanego  stanu emocjonalnego. Kulturalne, wyważone. Cenią pewien poziom życia społecznego wokół nich. Dbają bardzo o standardy życia. Nawet wtedy, gdy są sami, lubią jeść przy starannie zastawionym stole. Żyją w szybkim tempie – kochają wszystko, co jest eleganckie, wyjątkowe i cenne.

 Zapachy dla Ciebie powinny być: kwiatowo-pudrowe

Grupa H:  ZIELONY/ZÓŁTY/ZIELONY KOLOR ROZETY

Osoby, które wybrały ostatnią rozetę nie reprezentują jednolitej i niezależnej postawy a tym samym nie można dobrać typowego zapachu.

 

Tekst na podstawie publikacji: http://www.faithful-to-nature.co.za/