Jak przechowywać odlewki perfum?

Wielu nowych klientów naszej perfumerii ma obawy związane z trwałością odlewanych perfum. Pytają się, czy  perfumy, które nie są zapakowane w fabryczne flakoniki,  będą długo utrzymywać się na skórze. Prawda jest taka, że trwałość odlewek perfum w dużym stopniu zależy o tego,  jak o nie dbacie. Oto kilka zasad, jakie należy przestrzegać po zakupie odlewki perfum w naszym sklepie.


Odlewki perfum mają takie same właściwości i czas ważności jak perfumy we flakonie fabrycznym. Z tego względu przechowywanie fiolki z perfumami będzie rządziło się zbliżonymi zasadami, co perfum w dużym opakowaniu. Poniżej kilka wskazówek. Zobacz też: Jak przechowywać perfumy? 

1. Chronimy przed światłem

Jak doskonale zdajecie sobie sprawę, perfumy narażone na działanie światła szybciej tracą swoje właściwości i zapachowe. Najlepiej byłoby zatem trzymać dodatkowo flakoniki w opakowaniach tekturowych ( np. tych, w których je kupiliśmy) lub w specjalnych pojemnikach. Identyczna zasada dotyczy większości fiolek z odlewanymi perfumami, jakie możecie zakupić w naszym sklepie. Dlaczego większości a nie wszystkich?

W naszym asortymencie znajdują  się dwa typy pojemników na odlewane perfumy: fiolki szklane oraz perfumetki ozdobne.

Fiolki szklane Odlewki perfum

Fiolki szklane z atomizerem.

Te pierwsze to,  jak sama nazwa wskazuje,   fiolki z białego szkła zaopatrzone w atomizer. Drugie to szklane fiolki, które dodatkowo  są umieszczone w pojemnik ozdobny, wykonany z tworzywa sztucznego.

_MG_7238

Perfumetki ozdobne

 

Jeżeli kupicie zapach tylko w szklanej fiolce, z oczywistych przyczyn,  musicie zadbać o właściwe jego przechowywanie. Kompozycja zapachowa jest w przeźroczystej fiolce a przez szkło dociera światło dnia. Z tego też powodu szklane fiolki z odlewkami perfum najlepiej trzymać w pojemniku, pudełku lub kosmetyczce przeznaczonej tylko i wyłącznie do tego celu. I szczelnie zamykać. Tak,  aby nie narażać kompozycji na utratę właściwości i trwałości. Możecie takie pudełko wykonać własnoręcznie lub kupić.

Jeżeli zdecydujecie  się na zakup fiolki w ozdobnym opakowaniu, kwestię ochrony przed światłem macie „ z głowy”. Tego typu opakowania nie przepuszczają światła i spokojnie możecie je trzymać na wierzchu, ale z odpowiednimi środkami ostrożności.

20140814-_MG_8066

Perfumetka składa się ze szklanej fiolki  i wytrzymałego opakowania z tworzywa sztucznego z atomizerem.

 

2. Temperatura ma znaczenie

Perfumetki muszą być trzymane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości kompozycji zapachowych wynosi ok. 16 stopni. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że w naszych mieszkaniach temperatura zazwyczaj ma 3-4 stopnie więcej. Dlatego znajdźcie po prostu najzimniejsze miejsce w domu. Oddalone od kratek wentylacyjnych i grzejników. Temperatura dla perfumetek musi być stała, wówczas mamy pewność, że związki chemiczne zawarte w perfumach będą w dobrej kondycji przez długi czas.

3. Unikaj wilgoci

Na trwałość zapachu duży wpływ ma również stopień wilgotności powietrza. Większość z Was zapewne trzyma perfum i odlewki perfum w łazience. A to poważny błąd. Nadmiar wilgoci może zaszkodzić kompozycji zapachowej. Perfumetki i fiolki najlepiej przechowywać w suchym pomieszczeniu,  np. w sypialni.

 

_MG_0443

Po napełnieniu fiolki perfumami szczelnie ją zamykamy.

4. Nie otwieraj i nie wstrząsaj.

Po napełnieniu fiolki w sklepie zamykamy ją szczelnie, aby ochronić perfumy przed wpływem warunków atmosferycznych. Fiolki zaopatrzone są w atomizer, co minimalizuje ryzyko zepsucia się kompozycji i ułatwia nakładanie zapachu na ciało. Odlewki od nas otrzymane są od razu gotowe do użycia. W żadnym wypadku nie odkręcajcie atomizera, dopóki nie wykorzystacie całej zawartości. W innym przypadku narazicie  kompozycję zapachową  na wywietrzenie i utratę właściwości zapachowych. W przypadku perfumetek ozdobnych możecie  taką fiolka ponownie napełnić i korzystać z praktycznego opakowania wielokrotnie. Zobacz: Jak zrobić odlewkę perfum?

 

Jak widzisz przechowywanie i utrzymanie odlewek nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że będziecie przestrzegać tych zasad a zapachy od nas otrzymane będą długo trzymać się na skórze. Tak samo jak perfumy w fabrycznych flakonikach.