Z perfumami na urlop i w podróży

Wyruszyć w podróż bez ulubionych perfum – dla większości kobiet taka sytuacja nie wchodzi w grę. Zapach, który nosimy, traktujemy często jak element garderoby, bez którego nie czujemy się w pełni ubrane. W podróży pojawiają się jednak pewne problemy z przewożeniem flakonów z perfumami. Ryzyko uszkodzenia, ograniczenia podczas przelotów samolotem i inne problemy sprawiają, że szukamy jak najefektywniejszych sposobów na ich rozwiązanie. Okazuje się, że istnieją bardzo proste rozwiązania na to, by zawsze mieć przy sobie swoje ulubione zapachy.

 

Wersje podróżne

Niektórzy producenci oferują swoje zapachy we flakonikach o małej pojemności, niekłopotliwych w transporcie. To z pewnością bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla estetek, które chcą mieć swój ulubiony zapach w oryginalnym opakowaniu. Minusem jest jednak koszt takiego egzemplarza – niestety relacja ceny do pojemności jest mało atrakcyjna, przede wszystkim dla osób, które zwracają uwagę na koszty. Poza tym, jeżeli zapragniemy wziąć ze sobą kilka zapachów, kilka (nawet małych) flakonów powiększy nasz bagaż. Plusem jest możliwość przeniesienia perfum na odprawie celnej, gdzie obowiązuje limit objętości płynów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż wiele zapachów nie jest dostępnych we flakonach podróżnych, co bardzo ogranicza wybór tego właśnie rozwiązania.

 

Poniżej  edycja perfum La Petite Robe Noire, którą Guerlain  wydał specjalnie dla podróżujących.

Guerlain La Petite Robe Noire Mon Eau Pour Le Voyage Edt

 

Serge Lutens Serge Noire

Nuty zapachowe
Nuta głowy: czereśnia, kwiat pomarańczy, zielone jabłko.
Nuta serca: akord zieleni, jaśmin, róża.
Nuta bazy: paczula, Żywica bursztynowa, piżmo.

Sprawdź cenę

 

 

 

 

Perfumetki

Lepszym rozwiązaniem może okazać się zaopatrzenie się przed wyjazdem w odlewki ulubionych perfum. Perfumetki są niewielkie, o objętości od 2ml do 15ml. To, co jest bardzo ważne – posiadają atomizer, zatem są komfortowe w użytkowaniu. Jakie są plusy korzystania z odlewek? Dzięki temu, że są niewielkie, zabranie w podróż kilku zapachów nie stanowi problemu. Flakon perfum starcza zwykle na długo, zatem nie ma potrzeby brania go na kilku, bądź nawet kilkutygodniowy wyjazd. Poza tym – zawsze istnieje obawa, że oryginalne opakowanie się potłucze, bądź poniszczy. Niektóre flakony perfum wyglądają jak małe dzieła sztuki, więc przewożenie ich może być kłopotliwe i stresujące, jeśli zależy nam na tym, aby się nie uszkodziło. Aby tego uniknąć, wystarczy dobrać odpowiednią wielkość perfumetki i zamówić odlewkę z posiadanym przez nas zapachem.

Odlewka perfum na plaży

Na plaży też warto ładnie pachnieć…

Jeżeli zdecydujemy się na odlewki perfum w perfumetkach, odprawa na lotnisku nie będzie problematyczna, gdyż limity na objętości opakowań przewożonych płynów nie będą nas dotyczyć.

 

Praktyczne odlewki

Podróżujemy w różnych celach. Często podczas jednego wyjazdu mamy spotkania zarówno formalne, jak i wyłącznie towarzyskie. Garderobę kompletujemy tak, by była odpowiednia dla różnych okazji. Trudno się zatem zdecydować na jeden, czy dwa zapachy. Miłośniczki perfum mają ich wiele i starannie dobierają je do swoich stylizacji. Brak takiej możliwości może być niezwykle problematyczny.

20140815-_MG_8090

Przed wyjazdem warto zrobić odlewkę perfum. Albo po prostu zamówić gotową w sklepie Odlewkiperfum.pl

Warto zatem posiadać niewielkie odlewki ulubionych zapachów, tak by w razie podróży, lub nawet w sytuacji wyjścia na spotkanie, mieć możliwość wrzucenia do torebki niewielkiej perfumetki. Dzięki temu, nawet na co dzień, mamy możliwość odświeżenia zapachu w każdej chwili, dzięki posiadaniu go stale pod ręką.

 

accessories-84528_1280

I teraz tylko relaks…