Jak dobrać perfumy do osobowości?

Wybierając perfumy w sposób intuicyjny i zupełnie naturalny dopasowujemy je do naszej osobowości i temperamentu. Decydujące jest w tym przypadku uczucie, jakie dany zapach w nas wywołuje. Raczej nie rozpatrujemy tego na poziomie racjonalnej kalkulacji.

Nietrudno jest wybrać perfumy, które odzwierciedlają wnętrze i współgrają z naszą osobowością, ponieważ to my znamy siebie najlepiej. Możemy jednak napotkać trudności, kiedy pragniemy komuś innemu sprezentować zapach, który mu się spodoba. Podsuwamy zatem kilka wskazówek, które bazując na temperamencie i osobowości, będą w tej sytuacji pomocne.

Paczka OdlewkiPerfum.pl

Sangwinik

Jest niepoprawnym optymistą, uwielbia kontakty z ludźmi i często prowadzi rozrywkowy styl życia. Trudno być przy nim ponurym, ponieważ jego dobry humor i beztroska są niemal zaraźliwe.
Dla osoby o takiej osobowości wybierz perfumy o skórzanych i drzewnych nutach.

Zapach:

Melancholik

Jest z pewnością pesymistą, a przy tym często cechuje go perfekcjonizm. To typ introwertyka, który bardzo skupia swoją uwagę na szczegółach. Większość geniuszy cechuje właśnie ten temperament. Kwiatowo-owocowe i orientalno-drzewne zapachy to dobra propozycja dla melancholika.

Zapach:

Choleryk

Jest ekstrawertykiem ze skłonnościami przywódczymi. Ma potrzebę ciągłego kontrolowania wszystkiego i trzymania ręki na pulsie. Do tego jest bardzo niecierpliwy. Cholerykowi mogą spodobać się drzewne, naturalne zapachy.

Zapach:

Flegmatyk

Jest zamknięty w sobie, łatwo adaptuje się do nowych sytuacji i potrafi z wielu z nich dyplomatycznie wybrnąć. Jest cierpliwy, a przy tym unika w życiu emocjonalnych wydarzeń. Klasyczne, świeże aromaty to coś, co trafi w jego gusta.

Zapach:

 

_MG_0319

Można również dobrać perfumy do typów osobowości. Oto kilka najczęstszych:

Sportowy

Są to osoby, które po prostu prowadzą aktywny tryb życia. Dobrą propozycją dla nich są świeże i czyste zapachy, na przykład z nutami cytrusowymi. Ciekawostka — kobiety, które uprawiają sport często wolą zapachy dedykowane mężczyznom.
Zapach:

Romantyczny

Osoby z tym typem osobowości są często marzycielami i lubią celebrować w życiu nawet drobne przyjemności. Kobiecie można dać kwiatowe lub klasyczne perfumy, natomiast mężczyźnie drzewne oraz pikantne.

Zapach:

Pewny siebie i wyrafinowany

Orientalne i pikantne aromaty powinny spełnić oczekiwania osoby o tym typie osobowości.

Zapach:

Zmysłowy i elegancki

Takie osoby kierują się zwykle w stronę orientalnych i drzewnych zapachów. Lubią nowości, dlatego będą mile zaskoczeni, gdy dostaną perfumy, które dopiero miały swoją premierę.

Zapach: