Co powinno się znaleźć w twojej perfumiarskiej „garderobie”?

 

Do stosowania perfum można podchodzić na różne sposoby. Są osoby, które nie przykładają zbyt dużej wagi do tego, na jaką okazję ich używają. Zwykle mają jedne perfumy, którymi psikają się po wyjściu spod prysznica, idąc na spotkanie, lub inną istotną okazję. Liczy się dla nich to, że posiadają zapach, który jest dla nich ładny i dzięki temu czują się dobrze. Z drugiej strony, wiele osób podchodzi do tego z większą uwagą. Posiadają przynajmniej kilka zapachów, które wykorzystują przy różnych okazjach bądź zależnie od pory roku lub dnia.

Trudno określić, jak wiele perfum można posiadać, biorąc pod uwagę to, że każdy zapach stosujemy przy innej okazji. My podajemy kilka najbardziej typowych i branych pod uwagę podczas wizyty w drogerii.

Klasyczne

Tak jak w szafie posiadamy rzeczy ponadczasowe, które nosimy niezależnie od zmieniających się trendów i mody, tak samo dzieje się w przypadku perfum. Warto mieć przynajmniej jeden klasyczny zapach, który zawsze będzie na czasie.
Damskie: Coco Mademoiselle Chanel, Addict Christian Dior
Męskie: 212 by Carolina Herrera, Fahrenheit Dior

Calvin-Klein-Encounter-Fresh

Letnie

Wysokie temperatury mają duży wpływ na perfumy – zmniejszają ich trwałość, a przy tym intensyfikują woń. Z tego powodu latem nie polecamy nosić ciężkich zapachów, z nutami drzewnymi. Najbardziej odpowiednie są nuty świeże, zielone, morskie, cytrusowe, które nie tracą swoich walorów podczas upałów.
Damskie: Dot by Marc Jacobs, See by Chloe
Męskie: Encounter Fresh by Calvin Klein, Versace Man Eau Fraiche

 

Wieczorowe

Na wieczorne spotkania dedykowane są cięższe, zdecydowane zapachy. Zmysłowe piżmo i wanilia będą idealne na romantyczne spotkanie we dwoje. Jeżeli pragniemy, by zapach utrzymywał się przez cały wieczór, wybierzmy nuty ambry i wetiweru, które bardzo trwałe.
Damskie: Lady Million by Paco Rabanne, Crystal Noir by Versace
Męskie: Eros by Versace, Brit Rhythm by Burberry

paco-rabanne-lady-million-the-new-fragrance-for-women

Biurowe

Look do biura powinien być przemyślany, stosowny do sytuacji. Podobnie jest przy doborze perfum. Silny, ciężki zapach będzie niestosowny. Sprawdzą się natomiast lekkie, cytrusowe nuty, które nie będą zbyt zauważalne. Nagromadzenie różnych silnych zapachów w przestrzeni biurowej byłoby dla wszystkich bardzo męczące.
Damskie: Dsquared2 She Wood, Boss Jour by Hugo Boss
Męskie: Gucci by Gucci Made to Measure, The One by Dolce & Gabbana

Sportowe

Zapachy, które wybieramy do uprawiania sportu mają nas motywować i zachęcać do aktywności. Są energetyzujące, świeże i dynamiczne. Zwykle zawierają nuty cytrusowe i pikantne.
Damskie: Sport by Benetton, Sport by Burberry
Męskie: Gucci by Gucci Sport, Play Sport by Givenchy
Powyższe podsumowanie jest pewnego rodzaju przewodnikiem po zapachach. Najważniejsze jest jednak to, by dobierać perfumy nie tylko do okazji, ale i do swojego temperamentu i gustu. Warto przy tym zwracać uwagę na okazję, ponieważ nietrudno zauważyć, że zapach idealny na wieczór, raczej nie sprawdzi się w biurze, a z kolei klasyk podczas wakacyjnych wypadów nad może może okazać się nudny.