Co zrobić z pustym flakonem perfum?

Twoje ukochane perfumy niestety się skończyły i czas kupić nowe? No cóż, nic nie trwa wiecznie, wiadomo było, że w końcu ostatnia kropla z buteleczki wyląduje na Twoim ciele. Czy zastanowiłaś się jednak chociażby przez moment, co dalej stanie się z pustym flakonem? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasze rady, bowiem dowiesz się, że można wykorzystać go na szereg różnych sposobów!


Na początek ciekawostka – niektóre z flakonów (mamy na myśli jednak te najbardziej ekskluzywne i pożądane przez kolekcjonerów) osiągają niekiedy naprawdę astronomiczne wręcz ceny, gdy zdecydujemy się na ich sprzedaż. Najsłynniejsze bodaj są buteleczki perfum Faberge, których kształt do złudzenia przypomina słynne jajka. Koszt jednej to, bagatela, około 11 tysięcy złotych, na świecie jest jedynie 500 sztuk. Jeśli zaś posiadamy jakiś unikat, możemy dostać za niego naprawdę dużo pieniędzy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż istnieją firmy skupujące nawet te tańsze, powszechniejsze egzemplarze, za które może zawrotnej sumy nie otrzymamy, ale zawsze będzie to dla nas jakiś zastrzyk gotówki, a jednocześnie zachowanie proekologiczne.

 

DIY, czyli nowe życie flakonu

Jeżeli nasz flakon nie należy do przesadnie kosztownych, nadal możemy go wykorzystać. Miłośniczki DIY na pewno z wielką przyjemnością przygotują z niego miniwazonik na kwiaty czy też inną ozdobę do domu – wszak tutaj liczy się jedynie kreatywność, zapewniamy, iż z buteleczki po perfumach wyczarować można naprawdę istne cuda – zarówno stojące, jak i wiszące dekoracje.

IMG_7730

Jak zrobić? Tutorial

semi-side-viewJak zrobić? Tutorial

Instrukcja na wykorzystanie pustego  flakonu Chanel.

Instrukcja na wykorzystanie pustego flakonu Chanel.

Kolekcjonujemy

Ludzie miewają różne hobby, a zbieranie buteleczek po perfumach z całą pewnością jest jednym z nich. Jeśli jesteś miłośniczką oryginalnych flakoników, możesz stworzyć sobie naprawdę ciekawą kolekcję, która wyeksponowana być może na półce (i to zdecydowanie nie tylko łazienkowej) w niebanalny sposób.

_MG_0276

Segregujemy

Jeśli nie wykorzystasz pustego flakonu w żaden z podanych przez nas powyżej sposobów, z pewnością go wyrzucisz. Ale czy możesz umieścić go beztrosko w kuble z innymi rodzajami śmieci? Otóż nie! Jeśli tylko drzemie w Tobie, choć odrobina proekologicznych uczuć, na pewno postąpisz inaczej! Wszak trzeba wrzucić go do odpowiedniego pojemnika, gdyż jeśli nie zostanie poddany recyklingowi, nigdy nie będzie miał okazji do tego, żeby się rozłożyć (tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku szkła). Dlatego zdecydowanie lepiej wiedzieć, gdzie umieścić buteleczkę niż bezmyślnie umieścić ją gdziekolwiek. Szkło bezbarwne (białe) wrzucamy do pojemnika barwy białej, a zielone – do zielonego. Dotyczy to zarówno recyklingu zorganizowanego, jak i tego indywidualnego, domowego. Pamiętaj, że jeśli postąpisz w ten sposób, przyczynisz się nie tylko do zmniejszenia ogromnych stert śmieci na wysypiskach, lecz nie dopuścisz także do zwiększania się emisji dwutlenku węgla. Czy zatem warto zadbać o segregację? Zdecydowanie tak!


Mamy nadzieję, że ten tekst zainspirował Cię i teraz gdy Twoje ulubione perfumy skończą się, nie wrzucisz flakonu do kubła z innymi rodzajami śmieci. Wszak możesz buteleczkę sprzedać, stworzyć z niej niebanalną ozdobę albo dołączyć do swojej kolekcji. Jeśli zaś zdecydujesz się ją wyrzucić, nie zapomnij o segregacji!