Błędy popełniane podczas wyboru i stosowania perfum

Każdy z nas ma co najmniej jeden flakon z perfumami na swojej półce. Używa ich każdy, wystarczy wybrać zapach, który nam się podoba i psikać się każdego dnia – cóż może być w tym trudnego? Okazuje się, że błędy w stosowaniu perfum są często popełniane. Jak ich zatem unikać? Podpowiadamy 😉

 

Przywiązanie do konkretnych nut zapachowych lub niechęć do nich

Jeżeli jakaś nuta zapachowa nie przypadła Ci do gustu, wcale nie oznacza, że w innej kompozycji będzie tak samo. Kurczowe trzymanie się starych przyzwyczajeń ograniczy Ci możliwość poznania i pokochania nowych zapachów.

 

Podczas wąchania testerów w drogerii spryskiwanie kawałka papieru

W perfumeriach, przy półce z perfumami, możesz znaleźć papierowe paski, na które możesz zaaplikować tester. Jest to błąd, ponieważ perfumy inaczej pachną na nim, a inaczej na ludzkiej skórze. Jest to łatwe do zauważenia zwłaszcza wtedy, gdy zapach w pełni się rozwinie.

 

“Ale pięknie pachniesz, koniecznie muszę kupić te perfumy”.

Wybieranie zapachu, który pięknie pachnie na innej osobie, bez jego wcześniejszego przetestowania na sobie, to poważny błąd. Każdy z nas ma inny rodzaj i typ skóry, a co za tym idzie, na każdym z nas inaczej pachną perfumy. Może się okazać, że piękne perfumy koleżanki okażą się zupełnie nietrafione na Twoim ciele.

 

Pryskasz ciało zbyt wiele razy

Jest to błąd, ponieważ z reguły wystarczą około trzy dawki w 2-3 miejscach. Dzięki temu wyczujemy zapach i poczują go ludzie wokół. Większa ilość dawek może sprawić, że perfumy opuszczą naszą intymną strefę i staną się duszącą substancją dla innych. Na pewno kiedyś zdarzyło Ci się przebywać w towarzystwie takiej osoby – wiesz, że nie należy tego robić 🙂

 

Przechowujesz je w niewłaściwy sposób

Perfumy to eliksir, który powinien być przechowywany w odpowiedni sposób. Są one czułe na temperaturę, światło i wilgotność. Miejscami, w których nie powinno się trzymać perfum to:

  • łazienka, ze względu na wilgotność,
  • lodówka, ponieważ jest w niej zbyt zimno,
  • obszar przy kaloryferze, ponieważ jest tam zbyt ciepło,
  • nasłonecznione miejsca,

Zamiast wyżej wymienionych miejsc, wybierz takie, w którym panuje stała temperatura i nie dociera do niego zbyt wiele światła. Jest to bardzo istotne, ponieważ źle przechowywane perfumy szybko tracą swoje właściwości. Zapach może się całkowicie zmienić.

 

Nie wiesz, gdzie rozpylać zapach

Mądre powiedzenie: aplikuj je tam, gdzie chcesz być całowana, powinno być dla Ciebie złotą zasadą. Rozpylaj je tam, gdzie najlepiej wyczuwalny jest puls:

  • za uszami,
  • na obojczykach,
  • na dekolcie,
  • od wewnętrznej strony nadgarstków.

 

Rozcierasz zapach

Tak zazwyczaj robią osoby, które szukają w drogerii odpowiedniego zapachu. Rozpylonych na ciele perfum nie należy rozcierać, ponieważ czynność ta zmniejsza ich trwałość, a nie, jak nam się wydaje, ich głębsze wniknięcie w skórę. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać bardziej wyczuwalny zapach, istnieje na to sprawdzony sposób. Posmaruj kremem lub balsamem miejsca, w których chcesz rozpylić perfumy.

 

Sprawdzasz w drogerii zbyt wiele zapachów na raz

Kolejna mądra zasada głosi, że nie należy testować więcej niż trzech różnych perfum za jednym razem. Możesz również w międzyczasie wąchać świeże ziarna kawy, które mają właściwości neutralizujące zapach. Kolejna rada to wypicie wody przed aplikacją kolejnych perfum.

 

Myślisz, że perfumy pachną tak samo przez cały dzień

Po zaaplikowaniu zapachu na ciele, najpierw czujemy tylko nuty głowy. Jak wiadomo, każdą kompozycję określa się trzema rodzajami nut: głowy, serca i bazy. Oznacza to, że zapach zmienia się wraz z upływem czasu i odkrywa przed nami nowe aromaty.

 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz unikać tych błędów i dzięki temu pokochasz używanie perfum 🙂