4 sposoby na dłuższe utrzymywanie się perfum

Jeżeli posiadacie problem z intensywnością swoich zapachów, to koniecznie musicie zastosować się do 4 podstawowych zasad aplikowania perfum.


Wybór odpowiednich miejsc

Zapachy najlepiej nanosić na te miejsca na skórze, gdzie pulsuje krew. Może się to wydawać dziwne, ale olejki musza się podgrzać, aby wydzielać zapach jeszcze intensywniej. Jeżeli zdarzy się chłodny dzień – nie oblewaj się zapachem jak wodą.   Najlepiej aplikować perfumy na szyję kark i nadgarstki, jeśli do tej pory tego nie robiłeś to sprawdź różnicę.

 

Zadbaj o nawilżenie skóry

Sucha skóra jest najczęstszym powodem krótkiego utrzymywania się zapachu na skórze. Perfumy najlepiej utrzymują się, na skórze tłustej lub dobrze nawilżonej.  Stosowanie balsamów i picie dużej ilości płynów wspomoże proces nawadniania skóry.

 

Produkty o intensywnym zapachu

Woda toaletowa zawsze będzie słabsza od perfumowanej, więc nie porównuj na siłę podobnie nazywających się zapachów.
Jeśli pragniemy trwałej woni, jedyną słuszną opcją jest wybór produktu o największej koncentracji zapachu.

 

Użycie wazeliny

Jeżeli korzystacie linii uzupełniających i nie jesteście do nich przekonani, wystarczy użyć doskonałego zamiennika, jakim jest wazelina. Wystarczy nałożyć ją w miejsca, które perfumujemy. Możecie wierzyć lub nie, ale to naprawdę działa. Wazelina posiada jedną zasadniczą wadę. Użycie jej w nadmiernych ilościach będzie skutkować plamami na Waszych ubraniach.

Znacie inne sposoby na uzyskanie większej intensywności swoich perfum?
Koniecznie musicie się tym z nami podzielić w komentarzu smiley