Włoska elegancja we flakoniku

Historia  tej ekskluzywnej  marki rozpoczyna się w 1916 roku.  W niewielkiej perfumerii w Parmie powstała pierwsza włoska woda kolońska o nazwie Colonia. Nikt wówczas nie przypuszczał, że  będą to perfumy, w których zakochają się gwiazdy Hollywood.

Woda kolońska: niemiecka czy włoska?

Za  miejsce powstania wody kolońskiej uznaje się niemiecką Kolonię, gdzie pod koniec XVIII wieku została wyprodukowana przez włoskiego perfumiarza Johanna Marię Farinę.   Wody kolońska  z Parmy pachniała jednak inaczej:  była bardziej orzeźwiająca i nowocześniejsza od tej niemieckiej. A przynajmniej tak twierdzili jej twórcy.  W Colonii najbardziej uderzająca była czystość kompozycji, która powstawała tylko i wyłącznie na bazie naturalnych składników.

heritage-box-01

Z biegiem lat, popularność Colonii  rosła, ale na prawdziwy, międzynarodowy sukces Aqua di Parma musiała jeszcze poczekać. Wszystko zmieniło się w latach 50-tych XXw.  Wtedy perfumami zaczęły interesować się gwiazdy Hollywood, które w tym czasie często odwiedzały włoskie kurorty.   W gronie wielbicieli Colonii znaleźli się Cary Grant i David Niven, Ava Gadner i Eva Turner, później dołączyła również  Audrey Hepburn. Nie trzeba było lepszej reklamy!

Legendarny zapach we współczesnym wydaniu 

Acqua di Parma stała się perfumami kojarzonymi z prestiżem i elitarnością I tak pozostało do dziś. W kompozycji unikalne jest to, że nadal cieszy się popularnością,  chociaż receptura nie został zmieniona od  ponad 100 lat.Do współczesnych fanów wody z Parmy należą m.in. Kevin Costner, Woody Allen czy Sharon Stone. 

Obecnie w ofercie Acqua di Parma oprócz legendarnej Colonii znajduje się wiele ekskluzywnych zapachów. Łączy je jedno:  zamiłowanie do tradycji, włoskiego wyrafinowania, elegancji  i szyku.

heritage-box-02

Jak pachnie włoski szyk? Produkty Acqua di Parma możecie nabyć już  w naszym sklepie. Przekonajcie się sami.