Pachnieć w Sylwestra

Jeszcze kilka dni dzieli nas od ostatniej imprezy w tym roku, czyli Sylwestra. Jak odpowiednio się do niego przygotować? Recepta jest prosta: wystrzałowa kreacja, makijaż i odpowiednio dobrane perfumy.

Sylwester to magiczna noc obchodzona od XIX wieku. Nazwę swą wzięła od obchodzonych tego dnia imienin Sylwestra. Jest to ostatni dzień roku, zamykający te 365 czy 366 dni. Przed laty obchodzony różnie na całym świecie, Hiszpanie wraz z wybiciem północy jedli winogrono, a Duńczycy skakali z krzesła. Potem wraz z biegiem czasu przyjął się zwyczaj spędzania sylwestrowej nocy na wielkich balach, rautach, w teatrach, operach, dyskotekach, imprezach pod gołym niebem, małych prywatkach wśród znajomych, albo w rodzinnym gronie.

Gdziekolwiek jednak planujemy spędzić tą noc nie możemy zapomnieć o kilku rzeczach. Dobrym nastroju, choć w sylwestra to raczej wypada być w szampańskim nastroju, wygodnych butach (ważne zwłaszcza dla tych, którzy zamierzają tańczyć do białego rana) odpowiedniej kreacji i dobrze dobranych perfumach.

Zarówno kreację jaki i perfumy dobieramy w zależności od miejsca w którym spędzamy sylwestrową noc. Inaczej przecież ubierzemy się na wielki bal w operze, inaczej na całonocną imprezę u znajomych. Na wielki bal konieczna będzie piękna kreacja, dopasowana do stylu w jakim bal będzie urządzany – czy to bal w dworku z strojach z epoki, czy w hotelu bal w stylu szalonych lat dwudziestych. Wtedy dopieramy do nich perfumy nieco cięższe, zmysłowe, z nuta tajemniczości, pachnące piżmem, czy dekadencją – by czuć się jak piękności z lat XX – Pola Negri czy Coco Chanel uwodzące mężczyzn na balu nie tylko strojem, powłóczystym spojrzeniem, powabem i urokiem osobistym, ale też niezapomnianym zapachem, który na długo pozostanie we wspomnieniach tańczącego z nami pana.

Dobór perfum w pewien sposób określa też styl muzyki do jakiej zamierzamy tańczyć tej nocy. Inne perfumy dobierzemy do rytmów latynoamerykańskich, inne do jazzowych standardów, a jeszcze inne do lekkiego, tanecznego popu.
Na imprezę w domu, czy u znajomych, w klubie lepiej wybrać lżejsze perfumy. Pomieszczenia są tam zwykle mniejsze, wielu znajomych, każdy wyperfumowany, więc lepiej nie przesadzać z intensywnością, bo powietrze może zrobić się zbyt ciężkie. Jednak zdecydowanie należy wybrać perfumy takie które wytrzymają całą noc, w końcu nigdy nie wiemy co się zdarzy nad ranem.
Perfumy najlepiej dobrać też dopasowane do nas, takie które lubimy, pamiętajmy, że będą one nam towarzyszyć przez całą, długa i roztańczona noc. Jeśli więc lubimy mocne zapachy tego dnia bez obaw możemy sobie na nie pozwolić. Zabierzmy ze sobą koniecznie flakon by przed samą północą jeszcze raz go użyć, by w nowy rok wejść nie tylko w świetnym nastroju, świetnie wyglądając i pięknie pachnąc.

Jakie perfumy wybrać?

 

Perfumy to niezauważalne, ale kluczowe dopełnienie stylizacji wieczorowej. Taka kropka nad i. W końcu – jak mawiała Coco Chanel: Perfumy to niewidoczny, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dodatek w sferze mody, który zapowiada przybycie kobiety i wciąż jeszcze pobrzmiewa, gdy ona już odeszła.

Jeżeli zatem chcecie wywrzeć piorunujące wrażenie i zapaść głęboko w pamięci, umiejętnie dobierzecie perfumy na ten wieczór. Jako małą  wskazówkę przedstawię mam kilka porad od Joanny Norman, perfumiarskiej specjalistki Chanel.

1. Zaskocz wszystkich kompozycją zapachową

Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, wybierz coś kolorowego i ekstrawaganckiego. Sprawdzi się zapach, który będzie się składał z jasnych i intensywnych nut kwiatowych. Idealnymi perfumami na wieczór mogą okazać się Chanel Chance.

2. Pachnieć elegancją

Chcesz być elegancka i tajemnicza? Wybierz tradycyjne rozwiązanie, czyli czerń. Klasyczne stylizacje i ponadczasowa mała czarna idealnie współgrają z orientalnymi kompozycjami. Trafnym wyborem będą kompozycje orientalne z nutami wanilii, bursztynu i kadzidła,  takie jak Chanel Coco lub Chanel Allure Sensuelle.

S129740_XLARGE
3. Być sexy?

Do tego potrzeba perfum z afrodyzjakiem m.in. dodatkiem piżma. Jeżeli chcesz wywrzeć wrażenie na mężczyznach sięgnij po Coco Noir. Uwodzicielski, zmysłowy a zarazem rześki piżmowo-kwiatowy zapach.

S113660_XLARGE

4. Pachnieć cały wieczór?

Nawet najlepsze i najtrwalsze perfumy w trakcie imprezy mogą stracić swoją intensywność. W takim przypadku warto zawsze mieć pod ręką, w torebce perfumy w małym rozmiarze. Przy pomocy perfumetki z odlewką ulubionych perfum zawsze możesz poprawić swój zapach w trakcie Sylwestra. Dzięki temu pachnieć będziesz intensywnie i zmysłowo przez cały czas.

_MG_7133

Eleganckie mini perfumy przydadzą się na każdej imprezie.

Miłej zabawy!

I jeszcze jedno do tych co Sylwestra spędzają w domu, w kapciach przed telewizorem, czy w piżamie pod kołderka (a podobno tak spędza sylwestra większość osób). Pamiętajcie, że stare przysłowie głosi, że jaka noc sylwestrowa taki cały rok. Pomimo, że w domu, bez wielkiej fety, ale za to pewnie w miłym towarzystwie, więc obsypcie się obficie brokatem i delikatnie wyperfumujcie. By cały rok było potem lśniący i pachnący.

Odlewki perfum  w promocyjnych cenach przed Sylwestrem w OdlewkiPerfum.pl