Pachnieć…po męsku*

Temat męskiego podejścia do „zapachu” ciągle ewoluuje, dla wielu zmiany w ostatnich czasach są zadowalające a inni uważają, że w świadomości męskich umysłów jest nadal sporo do zrobienia. Jedno jest pewne, każdemu mężczyźnie przecież zależy na zrobieniu dobrego wrażenia na płci przeciwnej, stąd też wybór odpowiednich perfum powinien stać się równie ważny jak wybór nowej marki samochodu. Każdy mężczyzna powinien więc bez wątpienia zadbać o swój zapach.

Wielu mężczyzn nadal nie specjalnie przywiązuje uwagę do wyboru odpowiedniego zapachu dla siebie. Często przyznają że wybór jest przypadkowy, nie do końca przemyślany.

A mówią, że to kobiety działają zbyt spontanicznie.
Jak widać w kwestii pachnideł mężczyźni nas przebijają.

Dla Nas kobiet sprawa doboru odpowiednich perfum to misterne, długotrwałe poszukiwania. Nie ma mowy tutaj o przypadku. Dla Nas to przeznaczenie.

Panowie tak jak jeszcze ciągle uczą się dbania o siebie, tak ich wiedza o wyborze odpowiednich męskich perfum ciągle się rozwija.

Przy potencjalnym wyborze perfum mężczyźni często kierują się przede wszystkim ceną.
Na drugi plan schodzi kwestia ich zapachu. A przecież męskie perfumy to nic innego jak wskazanie naszego stylu, uwypuklenie temperamentu. To niezwykłe, jak bardzo dany aromat perfum może wpływać na wizerunek, dodawać facetowi uroku i klasy. Gama męskich markowych zapachów jest bardzo obszerna i obejmuje różne przedziały cenowe, od przyjaznych zapachów masowych do luksusowych prestiżowych zapachów. Nawet aromatów w stylu hip hop. Zapachy dla mężczyzn na obecnym rynku perfumeryjnym prezentują coraz większe bogactwo form i aromatów.

Nie sposób chyba nadmienić, że dobre, męskie perfumy naprawdę doskonale pachną, i z pewnością przyciągają uwagę kobiet. Można zatem wyciągnąć z tego mnóstwo korzyści, jakich ? nie trzeba chyba specjalnie opisywać 😉

Zatem, Panowie do lektury… zapoznajcie się z kilkoma opisanymi niżej nutami zapachów, z pewnością, któreś idealnie pasować będą do Was. Wybierając zapach dla siebie bierzcie pod uwagę przede wszystkim pasującą Wam kompozycję zapachową, która odpowiadałaby Waszemu charakterowi. Zwracajcie także uwagę na jakość i trwałość zapachu.

Typ sportowy

Zaznaczę, że nie chodzi tutaj o to czy mężczyzna jest typem kulturysty, albo o to czy nie rozstaje się z rękawicami bokserskimi, istotne jest raczej to, że taki mężczyzna lubi lekkie, świeże energetyczne zapachy. Niezbyt mocne. Powinien zatem szukać w perfumach nutki cytrusów, świeżej zielonej trawy. Można również spodziewać się lawendy, mięty czy nawet bazylii. W niektórych można odnaleźć świeże oceaniczne nuty przypominające morską bryzę lub powietrze po burzy. Zapachy z grupy „sport” nie są zbyt trwałe, składniki zawarte w tych perfumach szybciej parują ze skóry, pozostawiając na niej tylko wspomnienie zapachu.

Typ weekendowy

Tutaj również nie będzie chodziło czy mężczyzna używać ich będzie tylko w weekendy, ale bardziej o to, że mężczyzna czuję się dobrze sam ze sobą, zapachy niezbyt mocne, niezobowiązujące, naturalne, lekko „przyrodnicze” wonie. Idealne dla odważnych, prowokujących i nowoczesnych mężczyzn. Na pewno wyczuwalne będą owoce cytrusowe, zioła, głębiej mech dębu, pieprz, paproć, sandałowiec. Drzewne nuty powodują, że zapach przez cały dzień rozwija się na skórze w ciepły sposób. Idealnym zatem wyborem będą perfumy JEAN PAUL GAULTIER LE MALE TERRIBLE. Idealne dla odważnych mężczyzn, którzy idą z duchem czasu. Koniecznie zobaczcie ich niewiarygodną cenę na
http://www.odlewkiperfum.pl/linia-meska/140-jean-paul-gaultier-le-male-terrible-edt.html

Typ biznesowy

Tutaj mowa o klasykach. Zapachy, które idealnie pasują do mężczyzn w garniturach. Zapachy dla zdecydowanych facetów, którzy lubią pachnieć tak by wzbudzać respekt – stanowczo, konkretnie, intensywnie, po prostu z klasą. Perfumy te, kojarzą się z nietypową nutą tytoniu, wyprawioną skórą. Często mają w sobie nuty dymu cygar, kawy a także korzenne przyprawy, które z pewnością kojarzą się nam z angielskimi dżentelmenami. Perfumy te często są koloru brunatnego, brązowego, cynamonowego czy miodowego. Zapach, który idealnie odzwierciedli charakter takiego mężczyzny to z pewnością warty polecenia unikatowy GUCCI GUILTY BLACK POUR HOMME. Kompozycja nut zapachowych sprawia, że również idealnie nadaje się na chłodne zimowe wieczory. Już teraz pomyślcie o zakupie, możecie go mieć za niewiarygodnie niską cenę na

http://www.odlewkiperfum.pl/linia-meska/1289-gucci-guilty-black-pour-homme-edt.html

Typ ekstrawagancki

Tutaj możecie znaleźć odważne zapachy, które wzbudzą zaciekawienie. Znajdziecie tutaj całą gamę zapachów jak kadzidła, pieprz, kardamon, nuty kwiatowe ( irysa ), nawet zapach coca-coli, co z pewnością nas zadziwia. Perfumy , które zawierają te nuty to z pewnością idealny wybór dla mężczyzny, który lubi być zauważony. Same flakoniki perfum to zazwyczaj prawdziwe dzieła sztuki.

A może i Wy macie jakieś sprawdzone zapachy męskich perfum ? Podzielcie się z Nami, zbliżają się święta, może obdarujemy nimi kogoś bliskiego.

* Artykuł pochodzi ze starej wersji bloga. Autorem  tekstu jest  www.pioart.pl.
———————————————————–
Teksty na aktualnej wersji bloga o tworzone są przez firmę iMedia Solutions Katarzyna Biernacka.