Orientalne tajemnice Paryżanki

Mit paryskiej kobiety z jej nieodgadnionymi sekretami oraz tajemniczy Orient stały się inspiracją do powstania unikatowego zapachu z oudem w roli głównej. Jaką tajemnicę kryje Oud Secret de Rochas Mystere?


Mieszkanka Paryża i Orient? Jak to połączyć? I co to ma wspólnego z zapachem Rochas?

Mit Paryżanki, czyli?

Jak jest Paryżanka? Mieszkanka Paryża to kobieta smukła, wytworna, charakteryzująca się nienagannymi manierami, urokiem. Paryżanka to też kobieta niezależna, o dość swobodnym sposobie bycia. Taki, dość wyidealizowany obraz mieszkanki Paryża, jeszcze w XIX wieku wykreowali malarze i pisarze. Efekt? Na początku XX wieku mieszkanki Paryża były niemal  atrakcją turystyczną i częścią pejzażu tego miasta. Mężczyźni i ciągnęli do stolicy Francji właśnie po to, żeby na własne oczy zobaczyć te ideały kobiet kroczące po ulicach.

Z pewnością każdy z nas nosi w sobie pewien stereotyp paryskiej kobiety, który wypływa z tamtych wyobrażeń. To właśnie dlatego, gdy myślimy o współczesnej Paryżance przed oczyma widzimy kobietę smukłą, elegancką i szykowną z subtelnymi makijażem na twarzy. Parska kobieta kojarzy nam się też z pewną tajemnicą. I właśnie ta wieloaspektowość i nieodgadniona natura kobiet z Paryża stała się inspiracją do powstania perfum Oud Secret de Rochas Mystere. Zapachu orientalnego inspirowanego Paryżem i Paryżanką. Nieco zaskakujące połączenie, prawda? Co ma orient do Paryżanki?

Czyj sekret ukryty w kompozycji?

Na to pytanie odpowiada sam twórca zapachu Jean-Michel Duriez. – Chciałem włączyć do kompozycji ten tajemniczy aspekt zapachu Secret –ujawnia kulisy tworzenia perfum- Każdy sekret jest zagadką. Czasami sekrety są tak skryte, że wątpimy o ich istnieniu. Z sekretem łączy się poczucie i chęć poznania prawdy, a to tylko pogłębia efekt tajemniczości. Paryżanka nigdy nie ujawni całej prawdy o sobie i swoim wnętrzu. Zawsze jest w niej coś nieodgadnionego i trudnego do opisania. A wszystkie kobiety , a może przede wszystkim paryskie kobiety, chcą zachować swoje sekrety w ukryciu.

 

Zapach orientu w paryskim wydaniu

W perfumach Secret de Rochas Oud Mystere zachowane zostało to wszystko, z czym identyfikowany jest dom mody Rochas – elegancja, kobiecość i paryski szyk. Całość jednak została podana z nutą tajemniczości, której wyrazem jest pojawienie się nut orientalnych. Prawda o kobiecie, która ujawnia nam się z kompozycji Rochas Secret de Rochas Oud Mystere jest bardziej wyrazista,  dzięki egzotycznym nutom Bliskiego Wschodu, które dodane zostały do mieszanki. Do oryginalnej kompozycji Secret de Rochas Duriez dołączył luksusowe przyprawy i leśne aromaty. Unikalne i powabne, mistrzowskie połączenie kobiecości z nutami drzewnymi ma pokazać właśnie tę tajemniczą stronę kobiety Rochas.

Michele Duriez przyznał, że chciał, aby jako kompozycja z oudem nie była standardowa.  – Czerpię dużo inspiracji ze świata kulinarnego, fascynuje mnie zwłaszcza kuchnia fusion i mieszanie dwóch kultur. Dla nowego Secret de Rochas Oud Mystere stworzyłem właśnie taką „oud fuzję” – kombinację paryskiej radości życia z historią i kulturą Bliskiego Wschodu. To jest bardziej kreatywne, nowoczesne podejście.

Jak pachnie pierwszy orientalny zapach inspirowany Paryżem? Pzrekonajcie się same! Jest dostępny w perfumerii w  OdlewkiPerfum.pl.

 

Rochas Secret de Rochas Oud Mystere Edp

1-paris-gallery-rochas-82448854Premiera: 2014
Twórca: Jean-Michel Duriez

Nuty zapachowe
Nuta głowy: szafran, róża, gardenia.
Nuta serca: agar (oud), przyprawy.
Nuta bazy: paczula, olibanum, nuty drzewne.

Sprawdź cenę