Nietypowe zapachy perfum

Perfumy stanowią swoistą wizytówkę każdego z nas. To, jakich używamy, odkrywa przed światem nasz charakter, upodobania i nastawienie w ciągu dnia. Co więc o Tobie mówią perfumy o zapachu… palonych liści? To nie żart! Oto kilka najdziwniejszych zapachów. Ciekawi? Zachęcamy do lektury!

 

Zapach jedzenia

Oczywiście, że nuty kojarzone z jedzeniem możemy znaleźć w tradycyjnych perfumach. Na przykład czekolady, cynamonu, mandarynki, grejpfruta, czy wanilii. Mowa jednak o bardziej ekstremalnych aromatach. Lubisz ser pleśniowy i jego zapach? Świetnie, zatem propozycja angielskich producentów serów będzie dla Ciebie idealna! “Eau de Stilton” to blue cheese w sprayu!

A jak nie ser, to może mięso? Tutaj kłania się w Twoją stronę znana sieć fast foodów – Burger King. Smażony kotlet we flakonie nosi nazwę Burger King Flame.

Stilton ser pleśniowy

Jeżeli lubisz bekon, pokaż to innym! Pewien rzeźnik w Paryżu wpadł na pomysł zaaplikowania do olejków zapachowych aromatu bekonu. Rozpylał mieszankę w swoim zakładzie i zauważył, że ludziom, którzy go odwiedzają, poprawia się humor. Niestety, receptura na magiczne perfumy przepadła wraz z pożarem zakładu.

Farginnay Bacon Gold Bacon Classic dziwne perfumy

“Money, money, money…”

Luksus w każdym aspekcie życia? To musi być zapach pieniędzy! Zastanawiasz się, czy takie perfumy już istnieją? Oczywiście! Patrick McCarthy, jeden z członków potężnej firmy Microsoft wprowadził na rynek perfumy “Money”.  Dzięki nim możesz dosłownie okazać, że “śmierdzisz kasą”.

His Money Her Money dziwne perfumy

 

Zapach wina

A może lubisz wino i chętnie podzielisz się tym faktem z innymi? Marka Kelly+Jones na pewno Ci w tym pomoże! Do nut bazy w swoich perfumach wykorzystują oni aromaty różnych gatunków win. Znajdują się w nich między innymi nuty chardonnay (melon miodowy, dąb, kwiat wanilii), merlota (rabarbar, czerwona porzeczka, figa, fiołek) czy cabernet (czarna wiśnia, kwiat tabaki, czarny pieprz).

 

Palone liście

Marka Strange Invisible zadbała o miłośników natury w 100%. Kto nie lubi przesiadywać letnim wieczorem przy ognisku? No właśnie 🙂 Fire and Cream to kompozycja, w której znajdziemy zapach drewna, które dopiero co zostało wrzucone w płomień. Dodatkowo da się wyczuć lawendę, która przełamuje ciężki aromat.

Christopher Brosious I Hate Perfume Burning Leaves dziwne perfumy

 

Mamy nadzieję, że czytając powyższy artykuł pobudziliście swoje nozdrza. Ciekawe, który z dziwacznych zapachów wybralibyście dla siebie! 🙂