Jakie zapachy działają na kobiety? Sprawdzona lista top 10.

Jakie perfumy zadziałają na kobietę? Trudne pytanie wszak nie od dziś wiadomo, że „kobieta zmienną jest” i trudno odgadnąć jej pragnienia. Na szczęście z pomocą przychodzą nam naukowcy.

Czy wiesz, że kobieta nieświadomie wyczuwa zapach jej przyszłego partnera? Na podstawie zapachu jest w stanie ocenić czy to właśnie “ten jedyny”. Wierzcie lub nie, ale zostało to udowodnione naukowo. Dowiedziono ponad to, że zapach mężczyzny jest dla kobiety czynnikiem nr 1 decydującym o wyborze potencjalnego partnera życiowego.

Z czego to wynika? Część badaczy jest zgodna co do jednego: mężczyzna „widzi”, ale kobieta… „wącha”. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są wzrokowcami. Oceniają partnerkę przez pryzmat jej atrakcyjności wizualnej (piersi, nogi, oczy, twarz). Selekcja u kobiet jest bardziej skomplikowana i przebiega na wielu płaszczyznach.

Kompleksowe badanie przeprowadzone na grupie ok. 700 studentów obojga płci wykazało m.in. kobiety atrakcyjność oceniają za pomocą… zmysłu węchu. To zapach mężczyzny (a nie wygląd, portfel czy intelekt jak powszechnie się uważa) jest tym czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie w wyborze przyszłego partnera, intrygujące, prawda?

tie-690084_640

Z tego wynika proste spostrzeżenie. Odpowiednio dobrany zapach może pomoc mężczyźnie w poderwaniu kobiety. Pisząc o odpowiednim zapachu, myślę oczywiście o odpowiednich perfumach. Skoro zapach, jest dla kobiet jednym z czynników selekcji, to mężczyzna za pomocą odpowiedniej kompozycji może wpłynąć na to, jak postrzegany jest w oczach kobiety.
Czy kiedykolwiek zauważyłeś mężczyznę, który pomimo swoich niedoskonałości wizualnych, wydawał się przyciągać kobiety na lewo, w prawo? Być może właśnie skropił się jednym z ekscytującym zapachów i dzięki temu przeskoczył w rankingu kilka oczek wyżej. Z tego wynika prosty wniosek, jeżeli chcesz zwiększyć swoje powodzenia u kobiet, aplikuj na siebie seksowny i uwodzicielski zapach.

Przed Walentynkami postanowiliśmy zatem pomóc nieco mężczyznom i wytypować 10 zapachów, które uczynią mężczyzna nieodpartym dla płci przeciwnej. To zapachy, które (udowodniono!) działają jak magnez na kobiety. Wystarczy kropla tego zapachu na karku i każda kobieta będzie twoja (no może prawie każda). Powodzenia!

 Perfumy dla mężczyzn na randkę.

  1. Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme
  2. Tom Ford  Noir
  3. Christian Dior Homme Parfum
  4. Dolce& Gabbana The One
  5. Jean Paul Gaultier Le Male Terrible
  6. Dolce & Gabbana pour Homme
  7. Ralph Lauren Polo Blue
  8. Azzaro Chrome
  9. Ralph Lauren Polo Red
  10. Lacoste Noir