Jak wybrać idealne perfumy na ślub?

Jak wybrać idealne perfumy na ślub?

Wybór perfum, których użyjemy w dniu ślubu nie jest zadaniem prostym i podobnie jak zakup sukni ślubnej wymaga poświęcenia czasu na poszukiwania. Gra jest jednak wata świeczki. Pamiętajmy, że dobrze dobrany zapach sprawi, że poczujemy się wyjątkowo. Dodatkowo używając naszych ślubnych perfum w przyszłości, bardzo łatwo powrócimy wspomnieniami do tego pięknego dnia.

Próbki perfum znajdziecie tutaj >>> www.odlewkiperfum.pl

Określmy swój profil zapachowy

 

W sieci znajdziemy wiele rankingów perfum, które zdaniem ich twórców idealnie nadają się na ślub. Nie warto jednak przywiązywać do nich większej uwagi. W dniu naszego ślubu powinniśmy użyć perfum, które sprawiają, że czujemy się wyjątkowo i atrakcyjnie. Jak wiadomo gustów jest tyle ile panien i panów młodych. Zastanówmy się, jakie zapachy podobają nam się najbardziej. Jeżeli preferujemy kwiatowe nuty zapachowe musimy szukać naszego zapachu wśród perfum, które pachną kwiatami. Kiedy jesteśmy zwolenniczkami zapachów szyprowych, koniecznie zastanówmy się, który z nich będzie najlepiej komponował się z naszą ślubną kreacją.

 

Dajmy sobie czas na poszukiwania

Na poszukiwanie zapachu, który będzie towarzyszył nam w dniu naszego ślubu należy zarezerwować sobie nieco czasu. Nie liczmy, że wybierzemy go w ciągu jednego wieczoru. Dobrze jest testować jeden zapach przez co najmniej kilka dni. Dzięki temu będziemy pewni, czy sposób w jaki ewoluuje on na skórze nam odpowiada.

 

Kluczem do sukcesu przy wyborze perfum na ślub jest testowanie ich na skórze, a także na ubraniu. W ten sposób przekonamy się jak pachnidło komponuje się z zapachem naszej skóry, czy jest trwałe, a dodatkowo upewnimy się, czy nie jesteśmy uczulone na któryś z jego składników.

 

Uwzględnijmy miesiąc i porę dnia

 

Przy wyborze zapachu warto jest uwzględnić porę roku, kiedy ma odbyć się wesele. Duże znaczenie ma również to, na którą godzinę zaplanowana jest uroczystość ślubna. Jeżeli tak jak większość par bierzemy ślub latem, pamiętajmy, że nasz zapach musi być dostosowany do pory roku. Zbyt ciężkie, jesienno-zimowe kompozycje zapachowe będą nas bowiem przytłaczały w wiosenny lub letni dzień.

 

Bardzo istotnym czynnikiem jest także godzina uroczystości. Kiedy ślub zaplanowany jest na wczesne popołudnie, prawdopodobnie nie będziemy czuć się dobrze w wieczorowym zapachu. Jeżeli jesteśmy miłośnikami kompozycji orientalnych, znajdźmy lżejszą wersję naszych ulubionych perfum.

 

Pamiętajmy o naszym otoczeniu

 

Choć perfumy ślubne muszą podobać się przede wszystkim nam, warto jest pamiętać o osobach z naszego otoczenia. Dobrze jest przede wszystkim skonsultować wybór ślubnego zapachu z naszą drugą połówką. Jeżeli nie toleruje ona określonych nut zapachowych, być może należałoby uwzględnić to w naszych planach zakupowych.

Zapach powinien przede wszystkim uzupełniać naszą kreację i przywoływać po latach piękne wspomnienia.

Jeżeli podobał Ci się artykuł to nie zapomnij zostawić Like i udostępnić go swoim znajomym 🙂