Jak szybko usunąć niechciany zapach perfum z ciała?

Niestety zdarza się niekiedy tak, że zapach, za którym nie przepadamy (albo którego wręcz nie tolerujemy) znajdzie się na naszej skórze. Czym prędzej pragniemy go usunąć i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ale jak to zrobić? Czego używać, a czego nie? Co w takiej sytuacji da pozytywne efekty i pozwoli nam pożegnać się z niechcianym zapachem, a co kompletnie się nie sprawdza? Zapraszamy do lektury!


Wydawać by się mogło, że jeśli na przykład spryskamy nadgarstki perfumami (na przykład w drogerii kosmetycznej) perfumami, których zapach będzie dla nas totalnie nie do zaakceptowania, po przyjściu do domu możemy użyć wody z mydłem. Niestety patent ten nie należy do skutecznych. Zapomnijmy także o alkoholu – jego użycie bowiem sprawić może, że nasza skóra stanie się zaczerwieniona i źle zniesie kontakt z tą substancją.
Z czystym sumieniem polecić jednak możemy trzy znakomite i wypróbowane sposoby na usunięcie z ciała zapachu, który działa nam na nerwy, męczy nasz zmysł węchu lub zwyczajnie nam się nie podoba.

1. Płyn do demakijażu…

jest w tej sytuacji świetną propozycją. Lecz warto zaznaczyć, iż chodzi o tę wersję, która przeznaczona jest do usuwania kosmetyków wodoodpornych. Jak go używać? Wystarczy jedynie nasączyć nim kilka wacików kosmetycznych, przykładając je do miejsca, na którym wcześniej rozpylone zostały perfumy. Po kilku minutach zapach ich powinien zniknąć na dobre. Jeżeli dzieje się inaczej, wystarczy tę czynność powtórzyć.

2. Świetnie radzi sobie także… olej.

Możemy w tym celu wykorzystać na przykład olej migdałowy, z jojoby czy z pestek winogron – wszystko zależy bowiem od tego, jaką jego wersję masz aktualnie w swoim domu. Patent ten został odkryty przez osoby, które miały za zadanie testowanie różnych zapachów perfum na swych ciałach. Zasada stosowania jest w tym przypadku niezwykle prosta. Nakładamy olej na skórę i delikatnie wcieramy (przy okazji fundując sobie przemiły i niezwykle relaksujący masaż, co jest dodatkowym plusem tej propozycji).

washing-powder-1500058_640

Proszek do prania świetnie poradzi sobie z zapachem perfum.

3. Proszek do prania

Choć zapewne niektóre osoby będą nieco zdziwione, trzeci sposób to użycie…proszku do prania. Zamiast zatem użyć standardowej wody z mydłem, weźmy proszek. Najlepiej by był on delikatny i bezzapachowy. Bez najmniejszego choćby problemu pozwoli on uporać się z problemem niechcianego zapachu na ciele – szybko, trwale i skutecznie.

 

A ubrania i włosy?

A co w sytuacji, gdy nasze ubrania skropione są wonią, która niekoniecznie jest naszą ulubioną? Całkiem nieźle sprawdza się w tej sytuacji pranie na sucho. Warto pomyśleć również o użyciu sody oczyszczonej, słynie ona bowiem z tego, iż bardzo dobrze rozprawia się z niechcianymi zapachami.

Włosy natomiast wypłuczmy octem winnym lub cydrem. Jakie proporcje zastosować? Jedna, maksymalnie dwie łyżki octu na szklankę wody. Taka płukanka uwolni nasze włosy od niechcianej woni. Pewnie właśnie zastanawiasz się, czy ten sposób nie zniszczy Twoich włosów i nie spowoduje, że teraz będą one nieprzyjemnie pachniały owym octem. Spokojnie, nic takiego się nie zdarzy. Wręcz przeciwnie – pukle na pewno staną się bardzo lśniące, pełne blasku i bardzo miłe w dotyku, wręcz aksamitne.

Wykorzystując te domowe sposoby, można szybko pozbyć się niechcianej woni nie tylko z ciała, ale i z ubrania czy włosów. Proszek do prania, olej, płyn do demakijażu czy ocet poradzą sobie z tym znakomicie.