Jak kupować perfumy on line?

Zakupy przez internet? Mają tyle samo zwolenników, co zagorzałych przeciwników. Wiele kobiet nie kupi sukienki, jeśli uprzednio jej nie przymierzy. Inne z kolei bez zastanowienia nabędą każdy element garderoby, mimo że widziały go tylko na zdjęciach. Wydawałoby się, że perfum nie da się wybrać, jeżeli nie mamy możliwości powąchania ich. W pewnym sensie jest to prawda – nie wyobrazimy sobie dokładnie tego zapachu, który znajduje się we flakonie. Zazwyczaj jednak wiemy, jak pachną poszczególne nuty. W ten sposób, zapoznając się z opisem perfum, jesteśmy w stanie ocenić, czy dana propozycja będzie nam odpowiadać.

Poniżej kilka wskazówek dla tych osób, które nie są pewne, czym kierować się, kupując perfumy online.

1. Czytaj opisy perfum, umieszczone na stronie sklepu, bądź producenta.

Nie chodzi tu tylko o skład, bo ten nie przesądza o wszystkim. Zwykle znajdujemy informację, odnoszącą się do emocji, osobowości, lub stylu życia potencjalnej właścicielki zapachu. Jeśli zatem przeczytasz, że zapach jest idealny dla przebojowych, przedsiębiorczych kobiet, emanujących seksapilem, a Ty jesteś szarą myszką, lubiącą ginąć w tłumie – wiesz, że nie jest to propozycja dla Ciebie. Podobnie, jeśli szukasz lekkiego zapachu na lato, a znajdujesz opis o ciężkich nutach, doskonałych na wieczór – raczej już nie masz wątpliwości, jak postąpić.

opis2

opis

Im bardziej wyczerpujący opis, tym lepiej. Na zdjęciu fragment z obszernego opisu produktu ze strony Odlewkiperfum.pl

2. Bierz udział w ankietach i quizach.

Zwykle wierzymy w nie jak w horoskop z telegazety, jednak niesłusznie. Pytania dotyczące Twoich upodobań, stylu, temperamentu pozwolą na nakreślenie rejonów wśród perfum, które mogą być Ci bliskie. Warto skorzystać z tego typu podpowiedzi. Propozycji zapachów jest tak wiele, że warto potraktować to jak wstępną selekcję i przyjrzeć się perfumom zaproponowanym w rezultacie wypełnienia takiego quizu. Zobacz test: Jaki wybrać zapach do osobowości? Test błyskawiczny!

3. Pobaw się w Sherlocka Holmesa bądź dociekliwa.

Perfumy są wystawione z dużą przeceną? Możesz spodziewać się, że nie będzie to trafiony wybór. Raczej nikt nie przecenia czegoś, co dobrze się sprzedaje i cieszy dużym zainteresowaniem klientów… Poczytaj też fora w internecie. Takie miejsca to kopalnia wiedzy. Co prawda opinie na temat jednego zapachu bywają skrajnie różne, ale i gusta są zróżnicowane. Zapoznaj się również z regulaminem sklepu, w którym kupujesz online. Jaka jest polityka zwrotów? Idealnie, jeśli masz możliwość zwrócenia flakonu, który Ci jednak nie odpowiada.

Testowanie perfum, perfumeria

Zakupy on line, dają taką samą frajdę jak zakupy w perfumerii stacjonarnej.

4. Zwróć uwagę na „nuty zapachowe”, czyli to, o czym wspomniane zostało we wstępie.

Występują one zwykle w obrębie czterech „rodzin”. Są to zapachy: świeże, kwiatowe, leśne i orientalne.

  • Dla świeżych zapachów charakterystyczne są nuty zielone, naturalne i organiczne. To propozycja dla Ciebie, jeśli szukasz czegoś lekkiego i orzeźwiającego.
  • Rodzina kwiatowa posiada m.in. nuty róż, lilii i jaśminu. Są tu też kwiatowe mieszanki, m.in. z owocami i kwiatami orientalnymi (zapachy przypraw takich, jak wanilia, cynamon i gałka muszkatołowa). Znajdziemy tu zarówno subtelne zapachy, jak i bardziej zadziorne.
  • Leśne zapachy to propozycja dla tych, którzy potrafią łączyć wyrafinowany styl, ze sportowym szykiem. Są tu m.in. nuty drzewa sandałowego, cedrowego, lub cedru. To częste elementy męskich zapachów. Jeśli więc lubisz takie klimaty, to rejony dla Ciebie.
  • Orientalne zapachy przeznaczone są dla osób odważnych, zmysłowych, świadomych swoich walorów. Znajdziemy tu nuty piżma, wanilii, gałki muszkatołowej.
Fiolki szklane Odlewki perfum

Zamiast całego flakonika warto na początek kupić mniejszą i tańszą odlewkę.

5. Zamów próbki perfum

Jeżeli wolisz sprawdzić zapach „organoleptycznie”, zamów najpierw próbki lub odlewki danego zapachu. Dobre perfumerie internetowe dają taka możliwość (niektóre dołączają też próbki nowych perfum do zamówień). To zdecydowanie tańszy sposób niż kupowanie od razu całego flakonika. Próbki możesz w spokoju przetestować na swoim ciele. A potem zdecydować się na zakup określonej kompozycji.

 

Po zapoznaniu się z kilkoma prostymi wskazówkami, kupowanie perfum przez internet nie wydaje się już być Mission Impossible, prawda?