Jak dobrać zapach do charakteru kobiety?

Na wizerunek kobiety składa się nie tylko ubiór czy fryzura, ale także perfumy. Preferencje Pań dzielą się zazwyczaj na dwie grupy: jedna ma swój ulubiony zapach, którego nie zamieniłaby na żaden inny. Natomiast druga ciągle poszukuje tego jedynego.

Wody perfumowane i perfumy

Przed poszukiwaniami swojego ideału musisz określić, jaka półka cenowa jest przeznaczona dla Ciebie. Wszystkie zapachy potocznie nazywane są perfumami, lecz teoretycznie nazwa ta dotyczy jedynie najintensywniejszych zapachów, których stężenie olejków eterycznych sięga aż 40%. Takie perfumy charakteryzują się bardzo dobrą trwałością na skórze przez cały dzień. Znakiem rozpoznawczym prawdziwych perfum jest również cena. Niewielki flakonik może kosztować nawet kilkaset złotych.

Duża część kobiet stawia na wody perfumowane, które są bardzo popularne i przystępne cenowo. Stężenie olejków eterycznych w wodach perfumowanych wynosi jedynie, 15% co sprawia, że ich trwałość na skórze jest o wiele krótsza. Jednakże niska cena sprawia, że są one popularne wśród kobiet w każdym wieku.

Różnorodność nut aromatycznych

Do całkowitego poznania danego zapachu potrzebujemy kilku godzin. Przez pierwsze 30 minut będziemy wyczuwać tzw. nutę głowy, czyli główne aromaty zapachu. Panują w niej lekkie zapachy – kwiatowe lub owocowe.

Po upływie pół godziny będziemy w stanie wyczuć nuty serca. Jest ona bardziej trwała – utrzymuje się około 2 – 3 godzin. Na etykiecie każdych perfum możesz znaleźć składniki, których zapach będzie dominował po zetknięciu się ze skórą. Ostatnim elementem piramidy zapachów jest nuta bazy. To właśnie ona ma decydujący wpływ na całe perfumy. Nuta bazy jest najintensywniejszym elementem zapachu i składa się zazwyczaj z piżma lub ambry.

Perfumowa aromaterapia

Poszukiwania ideału nie ograniczają się jedynie do perfum i wód perfumowanych. Swój ulubiony składnik zapachowy możesz znaleźć również w kosmetykach. Wonie kwiatowe, olejek różany lub bergamotka – to najczęstsze wybory wśród kobiet. Jeśli lubisz bardziej orientalne kompozycje (np. połączenie wanilii i miodu) to postaw na perfumowane mleczka do ciała.

 

Prawidłowo dobrane perfumy odzwierciedlą Twój charakter. Odpowiedni zapach potrafi poprawić humor, wyostrzyć zmysły lub pomóc się zrelaksować, dlatego warto zaopatrzyć się w swój ideał 🙂