Emocje opisane zapachem

Interesujące, że zmysł węchu zaczyna działać już w życiu płodowym, a informacja o zapachu trafia do pamięci długotrwałej. Powonienie związane jest z częścią mózgu odpowiedzialną między innymi za nastroje, emocje i wspomnienia. Dlatego właśnie pewne zapachy automatycznie kojarzą nam się z określonymi sytuacjami, bądź wydarzeniami.

 

Różne zapachy mogą przywołać całą gamę emocji i nastrojów, od smutku i nostalgii, po pobudzenie i ekscytację. Swoimi odczuciami nie da się manipulować, gdyż zmysł powonienia działa poza naszą świadomością i intencjami i odwołuje się bezpośrednio do określonych emocji. Z tego właśnie powodu, perfumy, które nosimy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Określone nuty zapachowe, zawarte w kosmetykach, dzięki pozytywnym skojarzeniom, mogą wpływać na emocje. Dzięki temu, w pewnym stopniu mamy możliwość „manipulowania” naszymi odczuciami i nastrojem.

Jaki wpływ mają na nas najbardziej znane zapachy? Czego możemy się po nich spodziewać i przy jakich okazjach je stosować? Oto krótki przewodnik po świecie emocji ukrytym w zapachach.

 

Namiętność w flakonie

Perfumy można wykorzystać do uwodzenia i wzbudzenia zainteresowania. Zapach, który przyciągnie drugą połówkę, jednocześnie pozostawiając aurę tajemnicy może sprawić, że taka osoba będzie chciała stale do nas wracać. Pozytywne skojarzenia osoby z zapachem są jak najbardziej pożądane. Pure Poison Diora doskonale wpisuje się w ten klimat. To aromat tajemniczy i uwodzicielski, idealny na randkę z nieznajomym, bądź długi wieczór z ukochanym.

 

Christian Dior Pure Poison

dior_pure_poison_100ml-700x700

 

Nuty zapachowe
Nuta głowy: bergamotka, jaśmin, słodka pomarańcza.
Nuta serca: kwiat pomarańczy, gardenia.
Nuta bazy: drzewo sandałowe, biała ambra.

 

 

 

 

 

Na gorsze dni

W czasie, gdy nastrój nie dopisuje, pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie i brak energii do działania, warto sięgnąć po zapachy, które wpłyną na nas pobudzająco i poprawią humor. W takim wypadku sprawdzi się woń rumianku, geranium, kwiatu pomarańczy i jaśminu, które mają działanie antydepresyjne. Zapachem dla kobiet, który pozytywnie wpłynie na nastrój będzie PRADA Infusion De Fleur D’Oranger EDP. Nuta kwiatu pomarańczy, mandarynka i jaśmin orzeźwią i wprowadzą w dobry nastrój.

 

Prada Infusion de Fleur D’Oranger

Prada Infusion de Fleur D'Oranger

Nuty zapachowe
Nuta głowy: mandarynka, neroli.
Nuta serca: absolut kwiatu pomarańczy.
Nuta bazy: tuberoza, jaśmin.

 

 

 

 

 

 

 

Letnie szaleństwo

Zapach nie tylko potrafi zmienić odczucia, ale i podkreślić wyjątkowe chwile. Lato to czas odprężenia, zabawy i relaksu. Odpowiednie perfumy wprowadzą nas w klimat wakacyjnych wyjazdów i niczym nie skrępowanej wolności. Po kilku miesiącach, w szarości zimowych miesięcy, ich woń przywoła w pamięci letnie słońce i wakacyjną radość. Perfumy, które z pewnością skojarzą się z latem to Taj Sunset ESCADY. Kokos, malina, jabłko malajskie, drzewo sandałowe i piżmo mówią same za siebie. Słodki, owocowy zapach jest energetyczny i przywołuje na myśl letnią imprezę na plaży. Aż chce się je zjeść!

 

Escada Taj Sunset

ESCADA TAJ SUNSET EDT

Nuty zapachowe
Nuta głowy: mango, nektarynka, czerwona pomarańcza.
Nuta serca: lotos, lilia wodna, malina, chrysophyllum cainito.
Nuta bazy: piżmo, drzewo sandałowe, kokos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór perfum i wód toaletowych dostępnych na rynku jest ogromny. Daje to możliwość dopasowywania zapachu do odpowiedniej sytuacji. Często dobieramy go do charakteru ubioru, koloru, okazji. Zapach może pobudzić nie tylko nasze emocje, ale i osób, które spotkamy na swojej drodze oraz wywrzeć na nich bardzo silne wrażenie. Warto zatem dobierać go rozważnie, aby pozostawić po sobie jedynie dobre wspomnienia.