7 faktów o Chanel N° 5

Legendarne, ponadczasowe, kultowe. Uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Podobno co 55 sekund sprzedaje się jeden flakonik. Co powinniście widzieć o Chanel N° 5? O to kilka interesujących faktów.

Coco1. Chanel N° 5 powstały w 1921 roku, ponieważ Coco Chanel chciała stworzyć „kobiece perfumy o zapachu kobiety”. Zdaniem Coco perfumy, których używały kobiety w jej czasach były po prostu nudne. Chciała stworzyć zapach, który byłby wyjątkowy.

2.  Zapach stworzył Francuz Ernest Beaux (jego rodzina odpowiadała za perfumy na dworze carskim w Rosji). Do skomponowania tych ponadczasowych perfum wykorzystał ponad 80 składników.

3. Dlaczego  N° 5? Ponieważ Gabrielle Chanel spodobała się piąta próbka zapachu, który przygotował dla niej Beaux.

Chanel N° 5

4. Chanel N° 5 były jednymi z pierwszych perfum, które w swoim składzie miały syntetyczne składniki zwane aldehydami. Jak głosi legenda duża ilość aldehydów w perfumach to wynik pomyłki laboranta, który źle odczytał receptę.

5. Korek butelki Chanel N° 5 przypomina pocięty diament. Kształt podobno został zainspirowany geometrią Place Vendôme w Paryżu.

chanel no 5 mmonroe

Marilyn Monroe

6. Najsłynniejsze zdanie ( i zarazem najlepsza reklama perfum) na temat perfum Chanel N° 5 padło z ust samej Marilyn Monroe, która w jednym z wywiadów u szczytu swojej kariery stwierdziła że w łóżku ubrana jest tylko w kilka kropli Chanel N° 5. 

7. Pierwszą umowę na reklamę Chanel N° 5 podpisała w 1968 roku Catherine Deneuve.
Od tego czasu „piątkę” reklamowało wiele znanych aktorek. W 2012 po raz pierwszy twarzą legendarnych perfum został mężczyzna – aktor Brad Pitt.

 

Jak pachnie legendarne Chanel N° 5? Czy przypadnie Wam do gustu?  Zapach w różnych objętnościach dostępny jest w naszym sklepie www.odlewkiperfum.pl