W poszukiwaniu signature scent

Marilyn Monroe uwielbiała perfumy Chanel No 5, a Audrey Hepburn skrapiała swoje ciało Givenchy L’Interdit. Perfumy Diorissimo były z kolei ulubionym zapachem księżnej Diany. A Wy? Czy macie ulubione perfumy? Takie, które odzwierciedlają Waszą osobowość i z jakimi kojarzy Was otoczenie? Jaki jest Wasz signature scent?

Czym jest signature scent?

Signature scent to – w dosłownym tłumaczeniu – nasz „zapachowy podpis”. Perfumy, z którymi w pełni się identyfikujemy  i które odzwierciedlają naszą naturę i osobowość. Zazwyczaj to ulubiony zapach. Taki,  który najbardziej przypada nam do gustu i który lubimy najbardziej.

Jak wybrać signature scent?

Jak przyznają specjaliści w wyborze signature scent ma wpływ wiele czynników. Nie bez znaczenia są takie kwestie jak: osobowość, cechy charakteru, preferowane smaki i zapachy, a nawet filmowe i muzyczne preferencje.

W internecie można znaleźć wiele testów, które pomogą Ci wybrać swój zapach. Oczywiście wiele z nich należy traktować tylko i wyłącznie w kategoriach zabawy. Żaden test nie pomoże Ci wybrać  indywidualnego zapachu. Natomiast  może być dla Ciebie punktem wyjścia i wskazówką.

http://www.totalbeauty.com/content/quizzes/fragrance-quiz

Najprostsza i czasami najlepsza metoda to podążanie za swoim instynktem i własnymi preferencjami. Niech nos i serce będą Twoimi przewodnikami w wyborze signature scent.

 

1. Zadaj sobie pytanie, które zapachy „przemawiają ” do Ciebie najbardziej. Czy wolisz ciepłe, słodkie czy może delikatne kwiatowe, jak np. róża? Być może do gustu przypadają Ci zapachy ostrzejsze i „pikantniejsze”? Przejrzyj koło zapachów. Wybierz te rodziny, które są Ci najbliższe i które chciałabyś na sobie nosić.

 

 

2. Wybierz perfumy, w których dominują wybrane przez Ciebie nuty zapachowe i udaj się do perfumerii.

3. Przetestuj różne zapachy w ciągu kilku dni (Zobacz: Jak testować perfumy?). Najlepiej zapisuj wrażenia związane z zapachami na kartce. Potem zrób selekcję. Wybierz trzy, które najbardziej Ci się podobają, weź testery do domu a następnie ponownie sprawdź je na ciele – tym razem w domu.

4. Zapytaj znajomych i rodzinę o opinię. Jak odbierają Cię w danym zapachu? Pamiętaj, że zapach ma być wyrazem Ciebie a nie kogoś innego!

Powodzenia w poszukiwaniu zapachowego podpisu!

A czy Wy macie perfumy, z którymi się identyfikujecie? Czy wybraliście już Wasz signature scent?