Perfumy z marką gwiazdy

Przeglądając zapachy w perfumerii co chwilę trafiamy na flakony sygnowane nazwiskami gwiazd. Piosenkarki, aktorzy, a nawet sportowcy tworzą własne zapachy, które dzięki ich sławie bardzo szybko zyskują uznanie nie tylko fanów. Perfumy są idealnym pomysłem na biznes. Gwiazdy tworzą przez lata swoją markę, dzięki czemu produkty z ich nazwiskami są źródłem niemałego dochodu.

Pachnieć jak idol

Początek  na własne perfumy dała  Elizabeth Taylor, która w 1991 roku stworzyła zapach White Diamonds. Od tej pory każda licząca się osoba ze świata show-biznesu chce mieć własne perfumy. To nie tylko oznaka prestiżu, ale również sposób na intratny biznes. Przykładowo:    perfumy  Beyonce Heat. W ciągu godziny od premiery w 2010 roku  w domu towarowym Macy’s w Nowym Jorku sprzedano 72 tys. flakoników!  Przychody  ze sprzedaży własnych  perfum to pokaźny  „kawałek  tortu” w budżecie  wielu  znanych osobowości. Nic w tym dziwnego, że  gwiazdy chętnie wchodzą w ten biznes. Wielu fanów przecież chce pachnieć jak idol…

Wybrane gwiazdy,  które mają swoje zapachy perfum:

 • One Direction
 • Britney Spears
 • Jennifer Lopez
 • Beyonce
 • Madonna
 • Paris Hilton
 • Katy Perry
 • Gwen Stephani
 • RIHANNA
 • Kylie Minogue
 • Kate Moss
 • Beckham
 • Taylor Swift
 • Mariah Carey
 • Sarah Jessica Parker
 • Halle Berry

Kto za tym stoi

Czy aktorzy, celebryci, sportowcy  mają jakiś udział w tworzeniu zapachów?  Różnie to bywa.  Topowym piosenkarzom, bądź sportowcom z pewnością nie można odmówić talentu w ramach profesji, którymi się zajmują. Niekoniecznie jednak są oni specjalistami w dziedzinie komponowania zapachów. Z tego powodu, przy tworzeniu swoich perfum, współpracują z zespołem ludzi, którzy zajmują się tym na co dzień. Obecność gwiazdy przy tworzeniu kompozycji zapachowej ma oczywiście ogromne znaczenie. Mieszanka musi odzwierciedlać jej upodobania i osobowość, toteż specjaliści biorą pod uwagę uwagi i sugestie swoich klientów.  A zatem raczej jest w pewnym sensie konsultacja niż faktyczne tworzenie kompozycji. Perfumy z nazwiskiem gwiazdy mają odzwierciedlać jej styl, temperament, charakter. Odbiorcy będą identyfikować zapach z jego twórcą. W ten sposób Celin Dion kojarzona jest z eleganckimi perfumami, natomiast Lady Gaga z zapachami ekstrawaganckimi i nietypowymi. Tak jak w kwestii ubioru, czy stylu życia szukamy inspiracji, tak samo jest w przypadku perfum. Nazwisko znanej osoby na flakonie sugeruje, że jest to wybór zgody z jej preferencjami i gustem.

Bogactwo wyboru

Obecnie oferta perfum sygnowanych nazwiskami gwiazd jest tak ogromna, że bez problemu znajdą w niej coś dla siebie miłośnicy klasyki, jak i nieoczywistych kompozycji. Wybraliśmy kilka różnorodnych propozycji, wśród których można znaleźć coś dla siebie.

73033_250Anja Rubik Original

To debiutancki zapach polskiej top modelki, która od lat króluje na światowych wybiegach. Różowy pieprz, zielona herbata, lilia i żywice – to nuty, które z pewnością znajdziemy w tej kompozycji. Anja chciała podkreślić siłę kobiet, odwagę i indywidualizm. Wbrew pozorom zapach jest delikatny, jednak jednocześnie ma mocne akcenty. Prosty, czarno biały flakon współgra ze stylem modelki.

 

 

 

 

 

 


 

Rihanna-Reb_l_fleur_by_RihannaRihanna Reb L Fleur

Rihanna – piosenkarka, której zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać – wydała już pięć zapachów. Jej silny charakter, częste zmiany wizerunku i nieustanne eksperymenty z fryzurami i ubiorem sprawiają, że po każdym kolejnym można spodziewać się czego innego.
Kompozycja Rihanna REB L FLEUR jest bardzo seksowna, uwodzicielska, wręcz wyzywająca. Łączy szyprowe nuty z owocowymi i kwiatowymi.

 

 

 

 

 


 

ShotType1_328x328

Halle Berry Closer

Halle Berry, jako jedna z wielu aktorek, również skomponowała własne perfumy. Za jej pięknem i ogromnym talentem aktorskim idzie również klasa i styl. Właśnie dlatego zapachy Halle są jednocześnie eleganckie i wyraziste. Interesującą propozycją jest Closer – drzewno kwiatowy zapach przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.