Perfumy przechowywane jak wino

Przechowywanie perfum może być zbliżone do przechowywania wina – nie wierzycie?

Z tego artykułu dowiesz się, jak przechowywać próbki perfum, nie narażając ich na utratę swoich właściwości.

Perfumy muszą być umieszczane z dala od wilgoci, światła i wysokiej temperatury. Nie możemy pozwolić na dostęp powietrza do płynu. Zapachowi nie sprzyjają też bakterie, więc szybciej od perfum z atomizerem psują się perfumy, które nakłada się na skórę patyczkiem. Przy tych sposobach użycia bakterie ze skóry przenoszą się do środka flakonu.

 

Już na wstępie artykułu poruszyliśmy bardzo ważną kwestię, a mianowicie, że przechowywanie perfum zbliżone jest do przechowywania wina.

Najwięksi kolekcjonerzy posiadają na ich umiejscowienie specjalne piwniczki, w których panuje odpowiednia temperatura. Co zatem z prawdziwymi unikatami?
Najbardziej wytrawne wina, przechowywane są w chłodziarkach, które Tworzą idealne warunki, a trunki nigdy nie tracą na wartości. Podobnie jest także z perfumami, dla których powstały podobne urządzanie chłodnicze. Najczęściej temperatura, jaka w nich panuje to 7-15 stopni Celsjusza.

 


Gdzie można przechowywać perfumy i próbki nie posiadając specjalnej chłodziarki?

 

Przede wszystkim musimy zastanowić się, które perfumy będą przez nas częściej używane i które zużyją się wcześniej. Jeżeli posiadamy próbki, które psikane są, na co dzień warto pomyśleć nad pudełkami ozdobnymi, w których możemy je przetrzymywać. Takie pudełko śmiało możemy umieścić w kącie pokoju, w nienasłonecznionym miejscu.
Sprawa ma się inaczej, jeżeli posiadamy zapachy, które mają być przechowywane na specjalną okazję.
Polecamy umieszczenie takich perfum w szafce z dala od słońca, będzie to najlepsze miejsce, które nie narazi je na czynniki zewnętrzne.

 

Pamiętajcie, aby nie przechowywać naszych miniaturek w kuchni, łazience czy też na parapecie.
Unikajcie wysokich temperatur jak i dużej wilgoci. 
Jeżeli artykuł się spodobał to zostawcie komentarz i łapkę w górę 🙂