Perfumy dla mamy, czyli wybieramy prezent na Dzień Matki

Zbliża się Dzień Matki.Obdarowanie swojej rodzicielki nawet drobnym upominkiem jest mile widziane i z pewnością podkreśla relację jaka nas z nią łączy. Perfumy są dobrym pomysłem ponieważ to prezent personalny, który wymaga zastanowienia się nad potrzebami, gustem i stylem drugiej osoby. W takich przypadkach bywa, że boimy się, czy dokonamy odpowiedniego wyboru, czy zapach przypadnie do gustu obdarowywanej osobie. Uważamy, że wybór zapachu dla mamy nie musi być karkołomnym przedsięwzięciem. Oto kilka porad, które sprawią, że będzie to przyjemność.

1. Spójrz na jej styl.

Po tym, w jakim stylu ubiera się dana osoba, można wywnioskować, jaki zapach przypadnie jej do gustu. Jeżeli mama wybiera klasyczne zestawy, szlachetne materiały i nosi się w kobiecy sposób, warto pójść w stronę klasycznych zapachów. Jeżeli lubi skórzane elementy, złoto i męski styl, możemy pokusić się o wybór zapachu z nutami skórzanymi, ambry i bursztynu. Miłośniczka kolorów i kwiecistych sukni z pewnością doceni również flakon z analogiczną kompozycją.

mom-759216_640

2. Nie bój się ryzyka.

W końcu kupujesz perfumy dla mamy, która z pewnością doceni Twój gest, nawet jeżeli zapach nie będzie w 100% odpowiadał jej gustowi. Poza tym, kiedy sami kupujemy sobie zapach, zwykle szukamy czegoś dość uniwersalnego, zwracając uwagę na ogólne przeznaczenie – na wieczór, do pracy, na lato. Wybierzmy zatem dla mamy coś nieoczywistego, czego może nie będzie używać na co dzień, a jednak będzie miłą niespodzianką i odskocznią od zapachów, których zwykle używała.

3. Zastosuj metodę eliminacji.

Często jest tak, że mamy problem z określeniem tego, co lubi bliska nam osoba, za to bez problemu wymienimy te rzeczy, które na pewno nie trafią w jej upodobania. Tak jest z ubraniami, jedzeniem, elementami wystroju wnętrza i wreszcie – perfumami. Zacznijmy zatem od odrzucenia tych kompozycji, co do których jesteśmy przekonani, że nie trafią do serca naszej mamy. To pomoże nam określić również, jakie nuty zapachowe nie są najlepszym pomysłem. W ten sposób określimy rejony, które będą w miarę bezpieczne.

 

4.Zadbaj o ładne opakowanie.

Czasem to połowa sukcesu. Same flakony potrafią wyglądać jak małe dzieła sztuki. Do tego ciekawie opakowany prezent cieszy podwójnie. Pomyśl nad czymś nietypowym. Schowaj perfumy w bukiecie kwiatów, w koszu pełnym słodkich upominków, lub włóż do ładnego pudełka. Już samo to będzie znakiem, że starałeś się i zależało Ci na sprawieniu mamie przyjemności. Zobacz => ozdobne perfumetki w sklepie OdlewkiPerfum.pl

_MG_7238

5. Nie skreślaj bestselerów…

… przecież nie bez powodu stały się tak bardzo popularne. Zwróć się po pomoc do sprzedawcy i poproś o radę. Niekoniecznie w dużej sieciowej perfumerii, ale raczej w mniejszym sklepie z mniej znanymi brandami. Określ dla kogo szukasz zapachu, jaka jest ta osoba i w jakich rejonach zapachowych chciałbyś się poruszać. Z pewnością wielu klientów przychodzi z podobnym dylematem, jak Twój, więc sprzedawcy wiedzą, w jakim kierunku iść. Poza tym, jeśli lokal odwiedzają panie, które są w okolicach wieku Twojej mamy, sprzedawca wie również, po jakie kompozycje one sięgają, co już może być dla Ciebie ogromnie ważną podpowiedzią. Zobacz => perfumy bestsellery w sklepie OdlewkiPerfum.pl 

Pamiętaj przy tym wszystkim, żeby nie odkładać kupna prezentu dla mamy na ostatnią chwilę. Jeżeli zależy nam na obdarowaniu jej spersonalizowanym upominkiem, warto poświęcić temu czas. Tak, czy inaczej, mama zapewne doceni nasz wysiłek włożony w sprawienie jej przyjemności w tym szczególnym dla niej dniu.