Gramy w zielone, czyli lekkość, świeżość, naturalność

Uwielbiamy perfumy – z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzi się każda z nas. Jednak obecnie do wyboru mamy niezliczone wprost ilości różnych zapachów, dlatego zostały one sklasyfikowane do kilku rodzin zapachowych. Wyróżniono wśród nich między innymi wodne, owocowe, drzewne, cytrusowe, kwiatowe oraz zielone. Dziś skupimy się na tych ostatnich, wybieranych chętnie przez miliony kobiet na całym świecie. Sprawdźmy zatem, czym się charakteryzują!

 

Zapach zielony, czyli…?

Zieleń kojarzy nam się z naturą, ogromną dawką lekkości i świeżości. Takie właśnie są zapachy zielone. Niekoniecznie przydadzą nam się podczas wieczornego przyjęcia, jednak z ogromną przyjemnością skrapiać się nimi możemy w ciągu dnia. W umiejętny sposób łączy się w nich aromaty ziół, traw, młodych pędów czy liści, dodając do nich nieco subtelnej woni delikatnych kwiatów. Tego typu zapachy najczęściej pojawiają się we flakonikach barwy zielonej, jednak nie jest to regułą. Do ich produkcji, jak można się domyślić, stosuje się głównie zielone części roślin. Głównymi akordami zapachowymi w tego typu perfumach są: nuty traw, bambusa, herbaty czy wetywerii. Nie brakuje też akordów kwiatowych takich jak: lotos, hiacynt, ylang-ylang lub lawenda. Mieszanka tych nut ma w efekcie dać aromaty świeżo skoszonej trawy czy zielonych, świeżych, wiosennych liści.

nature-1283976_640

Kiedy warto stosować perfumy zielone?

Wyobraźmy sobie upalny, letni sobotni poranek. Wkładamy lnianą tunikę, proste skórzane sandałki, włosy pozostawiamy rozpuszczone. Usta muśnięte delikatnie błyszczykiem, lekka warstwa tuszu na rzęsach, a do tego… do właśnie, w tym przypadku zapachy zielone będą komponowały się znakomicie. Gdy zatem chcemy zafundować sobie dawkę świeżości, delikatności i lekkości, wybierzmy właśnie je. Przypominały nam będą wypoczynek pod gruszą, beztrosko spędzane na Mazurach czy w innym pięknym zakątku Polski wakacje, zielone łąki oraz pastwiska. Jest to świetna propozycja dla tych z nas, które lubią kontakt z naturą i dobrze czują się w jej otoczeniu.

 

Dla kogo?

Idealnie sprawdzą się one w przypadku kobiety aktywnej i dynamicznej – wiele z nas odbiera bowiem ich woń jako „sportową”. Najchętniej skrapiamy się nimi w okresie letnim, gdy unikamy zapachów ciężkich i nieco przytłaczających (jak choćby mocne kwiatowe aromaty), a pragniemy wyeksponować swój świeży, promienny wygląd.

Część perfum zielonych pojawia się w sprzedaży w wersjach unisex – trzeba przyznać, iż skropienie się tego typu zapachem w przypadku mężczyzny to także bardzo ciekawa opcja. Uniwersalne zapachy robią coraz większą karierę i sięgamy po nie niezwykle chętnie. Dodatkowy plus tego typu rozwiązania jest bardzo prosty – możemy bowiem używać ulubionych perfum razem z ukochanym, dzieląc się jednym flakonikiem.
Wielu z nas kojarzą się one z beztroskimi chwilami spędzonymi na łonie natury, pachną łąką, lekko zacienionym ogrodem czy sadem. Znakomicie sprawdzają się w przypadku dni upalnych. Możemy śmiało stosować je do pracy czy podczas weekendu.

 

Przykładowe zapachy zielone:

Ktoś mógłby powiedzieć, iż nieco cięższe nuty zapachowe są bardziej kobiece. Nic bardziej mylnego! Wszak świeżość, lekkość, delikatność i pewna „promienność” wizerunku to jak najbardziej nasza domena. Zatem w okresie wiosenno-letnim bez wahania wybierajmy perfumy należące do zielonej rodziny zapachów, a z pewnością poczujemy się wówczas wyjątkowo!