Pachnący cukierek duetu Viktor & Rolf

Podobno te perfumy zostały stworzone w hołdzie… cukierkom. A przynajmniej taka była inspiracja twórców, którzy  postanowili nazwać nowy zapach właśnie  Bonbon. Wszak bonbon po francusku znaczy właśnie „cukierek”.

 

 

 

 

 

Viktor & Rolf Bonbon w swoim założeniu miały być jeszcze słodsze niż popularne  Flowerbomb. Perfumiarze odpowiedzialni za stworzenie zapachu (Cecile Matton i Serge Majoullier)  mieli zatem nie lada orzech do zgryzienia.

bon-bon-ad-campaign-viktor-rolf-model-Edita-Vilkeviciute

Twarzą kampanii Bonbon została litewska modelka – Edita Vilkeviciute. Na zdjęciu jej ciało oplatają malowidła z kokard i wstążek

Czy się udało? Nuta dominującą w  Bonbon jest karmel.  Taki ciemny karmel, prosto z patelni. Karmel w BonBon wyczuwalny jest wszędzie. W zasadzie  można powiedzieć, że to taka perfumiarska wariacja na temat karmelu. Słodycz  karmelu równoważona jest w kompozycji  przez  nuty leśne oraz owocowe m.in. mandarynki  i pomarańczy.

Z tego powodu  niektórzy przyznają, że  w pierwszym momencie zapach BonBon  pachnie jak wyśmienity deser.

Viktor & Rolf Bonbon Edp

Viktor & Rolf Bonbon

Nuty zapachowe

Nuta głowy: mandarynka, pomarańcza, brzoskwinia.
Nuta serca: karmel, kwiat pomarańczy, jaśmin.
Nuta bazy: drzewo gwajakowe, drzewo sandałowe, ambra, cedr.

 

 

 

 

 

Perfumy Viktor & Rolf Bonbon to nowość,  na rynku pojawiły się w marcu br. roku, ale… Amatorki słodkich zapachów mogą już kupić i  przetestować zapach w naszej perfumerii.