Jakie znaczenie ma kolor perfum?

Czasami nie ma możliwości powąchania perfum przed ich zakupem. W takich sytuacjach przydatna jest wiedza na temat rozpoznawania pięciu głównych nut zapachowych tylko na podstawie ich koloru. Jeżeli ktoś wie, jakiego rodzaju perfumy najbardziej mu odpowiadają, może wówczas dobrać idealną propozycję dla siebie. Główne wytyczne są naprawdę proste i nie powinny sprawić problemu żadnej kobiecie.

Żółty oraz różowy dodają energii

Perfumy o kolorze żółtym oraz różowym to rodzaje powstałe na bazie zapachów cytrusowych. Skojarzenie ich ze skórką cytryny lub orzeźwiającym aromatem grejpfruta jest jak najbardziej trafne. Tego typu perfumy sprawdzą się idealnie na dzień, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy możecie mieć ochotę podążać za naturalnym rytmem przyrody. To zapachy, które z pewnością dodadzą każdemu energii i siły do działania, a słomkowa żółć i delikatny róż to kolory kojarzące się z niewinnością.

Czerwony i pomarańczowy zaprowadzą was w świat orientu

Zdecydowanie ciemniejsza kolorystyka, taka jak głęboki pomarańcz i czerwień, są przeznaczone dla kobiet lubiących orientalne nuty zapachowe. Są one związane z przyprawami korzennymi. Tego rodzaju zapachy są cięższe, przypadną do gustu kobietom lubiącym aromaty nawiązujące perfum używanych przez mężczyzn. Te kolory przypominają barwy używane najczęściej przez mieszkańców Indii. Występują one zarówno w tradycyjnym hinduskim sari, jak również w jedzeniu i sztuce z tego zakątka świata.
perfume-1433654_640

Zielony działa uspokajająco

Zielony to kolor nadziei, który kojarzy się również z relaksem. To właśnie nuty zapachowe traw i liści są odpowiedzialne nie tylko za kolor tego rodzaju perfum, ale również za niezrównanie uspokajające działanie. Wybierzcie ten rodzaj, jeżeli chcecie odpocząć i nie macie tego dnia ochoty na silne, pobudzające aromaty. Perfumy o barwie delikatnej zieleni wprowadzą was w świat pełen harmonii. Tego typu perfumy pomagają również uporządkować myśli, więc to trafny wybór na różnego typu egzaminy i ważne prezentacje w pracy.

Fiolet to kolor pełen słodyczy

Kolor fioletowy jest przez producentów perfum wykorzystywany przy produkcji aromatów kwiatowych. Delikatne, wielowarstwowe zapachy pasują do kobiet o dziewczęcym usposobieniu. Perfumy w kolorze fioletu mają wyraźnie przebijające, słodkie tony, które przez niektórych mogą być postrzegane jako nieco zbyt mdłe. Jednak znakomicie sprawdzą się jako perfumy stosowne na dzień oraz na wieczór. A do tego flakonik wypełniony fioletowymi perfumami wygląda bardzo elegancko.

pakowanie01

Różne kolory oryginalnych perfum odlewanych w sklepie OdlewkiPerfum.pl

Wybór perfum na podstawie ich koloru to nieraz działanie bardzo instynktowne. Niestety, producenci nie zawsze stosują się do powyższych wytycznych, są one jednak pewną wskazówką i pozwalają na lepsze dostosowanie zapachu do okazji, pory dnia, czy roku, a nawet do konkretnego nastroju. Dlatego warto wykorzystać propozycję sklepu Odlewkiperfum.pl. Po powąchaniu oryginalnych perfum nikt już nie będzie miał wątpliwości, jakie nuty zapachowe, a tym samym kolory perfum, będą dla niego najbardziej odpowiednie.