Jakie perfumy dla nastolatków?

Branża perfumeryjna jest postrzegana głównie przez pryzmat kobiet, do których kierowana jest większość przekazów marketingowych. Jednak nie tylko one używają perfum. Pokaźną grupą, która chętnie sięga po flakony, są nastolatki. To ten wiek, kiedy chce się czuć przynależność do grupy, jednocześnie podkreślając swoją indywidualność. Wtedy też zawiązują się silne przyjaźnie, rozgrywają pierwsze historie miłosne i nowe życiowe doświadczenia.

Trendy wśród nastolatków

Młodość kojarzy się głównie z energią, żywiołowością i poczuciem wolności. Na tym bazuje większość zapachów, skierowanych do nastolatków. Dla tej grupy odbiorców bardzo liczy to, co jest obecnie na czasie, czyli modne marki, produkty używane przez gwiazdy oraz sygnowane ich nazwiskiem i wizerunkiem. Dlatego wielu muzyków, którzy mają rzesze fanów na całym świecie, ma swoje zapachy – z perfumami Justina Biebera na czele. Nastolatki chcą mieć poczucie, że coś je wiąże z idolem, a zapach zdecydowanie działa na zmysły i wyobraźnię.
Również firmy odzieżowe wydają swoje zapachy, które skierowane są do młodszej grupy odbiorców. Razem z nimi „sprzedają” różne idee – aktywnego stylu życia, wolności czy bycia blisko natury. Młodzi ludzie szukają takich inspiracji, ponieważ w ich życiu wiele się dzieje i potrzebują tworzyć swój wizerunek i być utożsamianym z pewnym sposobem na życie bądź filozofią.

legs-407196_640

Najpopularniejsze zapachy

Niektóre perfumy zyskują bardziej na popularności, inne mniej. Zwykle najbardziej pożądane są te, które związane są ze znaną wśród młodzieży marką bądź idolem. Podsuwamy kilka propozycji flakonów, które są lubiane przez nastolatki i doskonale wpisują się w ich styl życia.

Justin Bieber – The key – wspomniany zapach od artysty, który rozkochał w sobie miliony nastolatek na całym świecie. Zapach jest kwiatowo-owocowy, słodki i nieco romantyczny. Z owoców znajdziemy tu nuty mandarynki, gruszki i maliny. Poza tym jest tu również obecny jaśmin i wanilia. To zapach dość uniwersalny, który nastolatki mogą nosić zarówno do szkoły, jak i na imprezę.

Escada – Born in paradise – wprawdzie nie jest to zapach stworzony z myślą wyłącznie o nastolatkach, jednak doskonale oddaje ducha młodzieńczej, niczym nieskrępowanej wolności. Kompozycja kojarzy się z latem, słońcem i ciepłym piaskiem pod stopami. Z nut zapachowych warto wymienić: zielone jabłko, arbuza, guajawę, ananasa, mleko kokosowe, drzewo sandałowe, piżmo i cedr. To zapach idealny dla pełnych energii nastolatków – zwłaszcza na letnie wakacyjne miesiące.

Adidas – Get ready – to z kolei propozycja dla męskiej części młodzieży. Sportowe marki kojarzą się nastolatkom pozytywnie i przywodzą na myśl ducha rywalizacji. Get ready to świeża kompozycja z wyraźnymi owocowymi nutami. Znajdziemy tu mandarynkę, ananasa, egzotyczne owoce, morskie nuty, lawendę, paczulę, drzewo sandałowe i cedr. Jest owocowo, ale przy tym męsko. Adidas jest dobrze rozpoznawalną marką zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych, a jego zapachy są idealne dla wszystkich mężczyzn, którzy preferują aktywny styl życia.