Jakie nosić perfumy w chłodne dni?

Z perfumami jest podobnie jak z ubraniami. Dostosowujesz je do własnego stylu, okazji, nastroju a także do pory roku. Jakie zapachy wybierać w chłodniejsze jesienno-zimowe dni? Istnieje kilka sprawdzonych zasad, którymi warto kierować się przy wyborze perfum.


Wiesz, że pora roku w pewnym w stopniu determinuje wybór perfum? Te kompozycje, które stosowaliście w lecie,  nie zawsze sprawdzą się w zimie. Zależy to od kilku czynników.  Zobaczcie jakie wybierać i  jakie stosować perfumy w chłodniejszych miesiącach roku.

Stężenie ma znaczenie

W  sezonie jesienno-zimowym ubieramy się ciepłej, a nasza skóra w tradycyjnych  miejscach aplikacji perfum (nadgarstki, szyja)  jest albo wystawiona na działanie zimnego powietrza  (dlatego nie nagrzewa się szybko), albo przykryta ubraniem. W efekcie zapach nie ma możliwości w pełni „rozkwitnąć”  na skórze  lub jest przytłumiony warstwami ubrań. Z tego powodu w  chłodniejsze miesiące warto wybierać perfumy  w bardziej skoncentrowanej wersji. A zatem zamieniamy wody toaletowe na wody perfumowane lub ekstrakty.  Większe stężenie perfum sprawi, że zapach będzie odczuwalny  nawet pod grubszą warstwą  ubrań.

Christian Dior Fahrenheit Absolute Edt

 

Christian Dior Fahrenheit Absolute EdtNuty zapachowe
Nuta głowy: fiołek, mirra, nuty aromatyczne.
Nuta serca: kadzidło, skóra.
Nuta bazy: drewno, nuty orientalne.

 Kup odlewkę perfum

 

 

 

 

 

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Nie bez znaczenia jest też miejsce aplikacji perfum.  W jesieni i zimie nałożenie perfum w tradycyjne miejsca nie da nam tych samych rezultatów. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że  nosisz dłuższe rękawy i mniejsze dekolty. Staraj się zatem aplikować zapach w tych miejscach, w  których skóra jest ciepła, ale nie ukrywa się pod grubą warstwą ubrania. Dobrym pomysłem jest skrapianie się perfumami na karku – tuż przy linii włosów. Ciepło skóry w tym miejscu  sprawi, że  perfumy rozwiną swój bukiet zapachowy, a  jednocześnie będą  odczuwalne podczas każdego ruchu włosów.

Christian Dior J’adore Edp

Christian Dior J'adore Nuty zapachowe

Nuta głowy: mandarynka, liście bluszczu, kwiaty champaka.
Nuta serca: jaśmin, damasceńska śliwa, fiołek, storczyki, róże.
Nuta bazy: drewno amarantusa, jeżyny, piżmo.

Kup odlewkę perfum

 

 

 

 

 

Rozgrzewające zapachy

Oczywiście to,  jakie zapachy nosisz,  zależy bardzo od Twoich  zapachowych gustów. Niemniej jednak istnieją pewne nuty , które bardziej niż inne nadają się do noszenia w chłodniejsze dni. To zapachy,  które tworzą poczucie ciepła i komfortu. Wonie słodkie i korzenne, drzewne i orientalne.  Na jesień i zimę wybieraj zatem perfumy , które zawierają wszelkiego rodzaju przyprawy, bursztyn, nuty leśne  a także tzw.  nuty Gourmand, takie jak wanilia, nugat, karmel i czekolada.  Perfumy, w które składzie mają te nuty, działają  rozgrzewająco i  z pewnością rozbudzą zmysły z zimowego letargu.

Perfumy jesienno-zimowe dla Pań:

Perfumy jesienno-zimowe dla Panów: