Black Opium

Pierwsze wersje Black Opium pojawiły się na rynku już w latach 80. i wywołały ogromne poruszenie! Ówczesna kampania reklamowa, intensywność zapachu oraz jego wygląd wpłynęły na taką reakcję społeczeństwa. A czy nowa wersja dorównuje swojemu przodownikowi?

Marka Yves Saint Laurent słynie z tego, że lubi szokować i tworzyć kontrowersyjne reklamy. Zapach Black Opium był długo przed premierą zapowiadany, jako prawdziwy hit. Inspiracją do jego stworzenia był rock’n’roll. Oczywiście kampania reklamowa nie mogła odstawać od drapieżnego wizerunku marki. Twarz reklamy była Edie Campbell, która jest znana ze zbuntowanego wizerunku.Dla kogo został stworzony ten zapach nietrudno zgadnąć – dla kobiet, które chcą się wyróżniać, wręcz pokazać siłę swojego charakteru. Dopełnieniem każdego stroju stanowią perfumy, które czasem wręcz przyciągną uwagę szybciej, niż ubranie.

Cechą charakterystyczną Black Opium jest zupełna odmienność w stosunku do pierwszego zapachu z tej serii. Pierwowzór z lat 80. szokował, natomiast aktualna wersja jest nieco złagodzona. Ze starego składu pozostała jedynie kawa, różowy pieprz, jaśmin oraz kwiat pomarańczy. Kompozycja nut kwiatowych oraz cedru i paczuli sprawia, że zapach jest o delikatniejszy, mniej duszący, a przez to dla niektórych osób atrakcyjniejszy. Perfumy wciąż są intensywne, jednakże zostały dopasowane do wymogów klientek. Dzięki lżejszej formule zapach ten pasuje zarówno, na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia.

Pierwsze, co poczujemy testując ten zapach to mieszankę ostrego pieprzu i słodkiego jaśminu. Dopiero gdzieś w tle można wyzuć pozostałe składniki. Teoretycznie jest to kwiatowo – kawowy zapach, lecz najbardziej przypada do gustu kobietom wybierającym słodkie perfumy.

Znając strategię marki można sądzić, że będzie ostro, buntowniczo, a tymczasem jest słodko – kawowy, bez zbytniej intensywności. Black Opium odbiega od wizerunku serii, jednakże można to uznać za jego ogromną zaletę. Jeśli dla kogoś poprzednie wersje były zbyt intensywne to ta na pewno spodoba się o wiele bardziej.  Zapraszamy do przetestowania zapachu oraz wyrażenia opinii na jego temat!