Aby zapach trwał wiecznie

Każdy chciałby, żeby zapach ulubionych perfum utrzymywał się na nim przez cały czas.  Wiecie jak przedłużyć trwałość zapachu nałożonego na ciało? Oto 5 prostych trików.

 

 

 

 

 

1. Ważne „gdzie”

Istnieją miejsca na ciele, które bardziej niż inne nadają się na aplikowanie perfum. To obszary, w których można poczuć bicie serca poprzez naczynia krwionośne znajdujące się blisko skóry. Te miejsca znajdziesz na przegubach dłoni, skroniach, szyi, karku, pomiędzy piersiami i tuż pod nimi oraz na zgięciach łokci i kolan. Zapach nałożony w te części ciała piękniej się rozwinie na skórze a także będzie trwalszy i intensywniejszy.

 

2. Wazelina pomoże

Czy wiesz, że zapach perfum utrzymuje się dłużej na skórze tłustej, niż na suchej? To fakt udowodniony naukowo. Dobrym sposobem na przedłużenie zapachu jest natłuszczenie skóry. Pokryj zwykłą bezzapachową (to ważne!) wazeliną kosmetyczną te miejsca ciała, na które będziesz będzie aplikować perfumy. Wówczas masz pewność, że zapach będzie silniejszy i dłużej utrzyma się na ciele.

 

3. Zapach we włosach

Collage of beautiful woman and luxury perfumesJeśli chcesz , aby woń ulubionych perfum utrzymała się dłużej,  nanieś go na włosy. Włosy lepiej niż skóra wchłaniają  i dłużej utrzymują zapach na swojej powierzchni. Aby won perfum równomiernie się rozłożyła na włosach, spryskaj nim swoją szczotkę do włosów a następnie rozczesz włosy. Zapach będzie wyczuwalny po każdym poruszeniu głową.

 

 

4. Przechowywanie ma znaczenie

To, jak przechowujesz perfumy, również ma wpływ na ich trwałość. Chroń swoje perfumy przed zbyt dużą wilgocią, ciepłem, światłem i zmianami temperatur. Trzymaj zapachy w chłodnym i suchym miejscu,  z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Kupuj perfumy we flakonikach zaopatrzonych w atomizer, to zapobiegnie ich zepsuciu. Po każdym użyciu zamykaj buteleczkę.

 

5. Wybieraj  perfumy z głową

Wybieraj perfumy zgodne z Twoimi gustem zapachowym, ale… Zwracaj też uwagę na nuty zapachowe używane w ich kompozycji. Niektóre zapachy bazowe są bardziej,  a inne mniej trwałe. Do najtrwalszych nut zapachowych należą: nuty leśne, paczula, wanilia, kadzidło, sosna, cedr , itp. Jeśli masz możliwość, kupuj też ulubione zapachy w mocniejszych stężeniach. Woda perfumowana dłużej utrzyma się na ciele niż woda perfumowana tego samego zapachu.

Kylie Minogue Sweet Darling Edt

Kylie Minogue Sweet Darlingedt

Kylie Minogue Sweet Darling zawiera wanilię i paczulę – jedne z najdłużej utrzymujących się aromatów na skórze.


Nuty zapachowe

Nuta głowy: słodka wata cukrowa, passiflora i frezja.
Nuta serca: paczula.
Nuta bazy: australijskie drzewo sandałowe i wanilia.

 

 

 

A może Wy macie jakieś sprawdzone  (domowe) sposoby na przedłużenie trwałości perfum?